şükela:  tümü | bugün
 • istiklal caddesinin tünel ucunda, isvec konsoloslugu'nun yanında bulunan, franz mühlbauer isimli savaştan kaçmış alman yahudisi adam tarafından kurulmuş olan köklü kitabevi. şu anda oğlu işletiyor.
  almanca eğitim veren okullarda okuyanların * * * ders kitaplarını tedarik edebildikleri tek yer burasıdır. türkiye'deki satış hakları da onlara aittir. çeşit çeşit almanca kitap vardır.
  biraz pahalıdır kitaplar.
 • kurucusu muhlbauer oleli bir 7-8 sene oluyor sanirim. kitaplari son derece pahalidir buranin, o nedenle ust siniflardan kitap almak her zaman daha hesapli olmustur. zaten alinan kitaplarin bir cogu** asla kullanilmaz.
 • kadikoy'de de bir $ubesi acilmi$ kitabevi.. bahariye cad. nevzemin sok. (bahariye'den yukari cikarken, sureyya sinemasi'ni gecince soldaki ilk sokak) no:6/2 adresindeymis. haftaarasi 10:00-18:30, cumartesi gunleri de 10:00-17:00 arasi acik, pazarlari kapali. telefonlari: 02165500292 - 93
  beyoglu'ndaki, haftaarasi 09:00-18:30, cumartesi gunleri de 09:00-17:00 arasi acik, pazar gunleri ise kapali.. telefonlari: 02122937731 - 2493596

  http://www.tak.com.tr/
 • istediğiniz kitabın adını almanlar gibi telaffuz etmediğiniz sürece ne istediğinizi anlamayan ya da anlamamış gibi yapan çalışanlara sahip kitabevi.örneğin im juli isimli kitabı isterken im yuli değil im yuuuli şeklinde telaffuz etmek zorundasınız,ona göre.
 • yıllarca kazık yediğimiz yer. mühlbauer bey ile de tartışmıştık hususu. öncelikle dözvizin karaborsada işlem gördüğü bir yer tadı bırakmıştı bizde. günlük kurun neredeyse iki katı baz alınırdı. ayrıca kitap fiyatları da, alaman markından olmakla beraber, memlekete gliş yolu uzun olduğundan, fiyatlara ufak ekler yapıldığı da gözden kaçmamıştı. bir yerden sonra, annemizden gizli başladığımız abilerden kitap alma eylemini sonra resmileştirmiş ve rahatlamıştık. böylece bir sayfa bizim için kapanmış oldu, anamın babamın parası da başka şeylere akmaya başlamıştı...
 • kitapları çok pahalı olduğundan dolayı, alman lisesi'nde üst sınıflardan ikinci elleri alınırdı. genelde ikinci el kitaplar okulun ilk haftası okul içinde satışa çıkardı. bunu birgün mühlbauer duymuş, okula baskın yapmış ve okulun ön bahçesinde ikinci el kitap satan herkese bağırmış çağırmıştı. haklı tabi, kimse gelip de kendisinden almayacak. rahmetle anıyoruz kendisini, fakat mühlbauer efendi kitapları bir hayli pahalıya satardı.
 • hugendubel'de €30'a satılan bir kitabı €75 gibi bir etiket ile satabilen kitabevi. hugendubel'den normal kargo ile €52, özel kurye ile de €65'e almanız mümkün iken hem de.
 • kendileri sanırım tok satıcı çünkü istiklal caddesinin en yoğun olduğu pazar günü, caddenin en işlek yerinde olmasına rağmen kapalı olmasının başka bir sebebi yoktur. ama bir de şöyle bir şey var; bugün gittim kapalıydı, yarın yine mecburen gideceğim çünkü almanca roman satan yer pek nadirdir istanbul ve türkiye'de.
 • havale yoluyla parasi yollanip siparis verilen ve fiyati tuzlu olan bir kitabi gönderirken kargo parasinida müsteriye iteleyen kitabevi.
  (bkz: yüzsüzlügün bu kadari)

hesabın var mı? giriş yap