• cinnah caddesi'ndeki subesinde cok sempatik ve iyi niyetli bir adam calismaktaydi. toefl ve sat sinavlarinda gozetmendi. hala orada mi bilemiyorum, bu entryi niye yazdigimi da...
  • usmle step1 ve usmle step2 ck sınavlarına ankara şubesinde girebileceğiniz dernek.

ilki 8 ikincisi 9 saat süren bu sınavlarda size oldukça yardımcı olan personellere sahiptir ayrıca.
  • toefl için ankara cinnah taki şubesinde hem kursa gittim, hem de sınava girdim.
    kursun reading ve listening kısmı için bi faydası olduğunu düşünmüyorum. o tamamen sizin kendi başınıza yaptığınız çalışmalara bağlı. ne kadar çok okur/dinlerseniz sınavda başarı olasılığınız o kadar artar. ancak speaking ve writing kısımları için gerçekten faydalı oldu. yazdığınız writinglere geri dönüş alabildiğiniz için bu konuda hayli gelişme gösterebilirsiniz. benim hocam evde yazıp gönderdiğim bütün writing lere de dönüp baya yardımcı oldu. aynı şekilde speaking kısmı içinde gelişme sağladı ben de. özellikle bu kısımda sıkıntı çekenler için kursa gitmek iyi bir seçenek. kendi kendine konuştuğunuz zaman yanlışlarınızı farkedemiyorsunuz. farketseniz doğrusunu bulamıyorsunuz. ayrıca speaking kısmına çalışırken kesinlikle konuşmanızı kaydedip tekrar dinlemelisiniz.

sınav günü de bir sorunla karşılaşmadım ben. 18-20 kişi girdi sınava. kulaklıklarla ilgili de bir problem yoktu. normal kulaklıkların dışında bir de diğer bölümlerde kullanılması için ses engelleyici kulaklıklar var. onlar da yardımcı oluyor. konsantrasyonu arttırıcı bence. üst baş araması yapıyorlar salona girerken. bu konuda biraz titizler. o yüzden aksesuar olarak ne kadar az şey olursa o kadar iyi.

bir de sınav için tavsiyem şu olabilir. bölümler arasındaki açıklamaları geçerseniz diğerlerinden 5-10 dk önce araya girmiş oluyorsunuz. dolayısıyla speaking kısmına herkesten önce başlıyorsunuz. ben ilk 3 sorumu nerdeyse sınıf boşken cevapladım. bu kısımda herkes aynı anda konuştuğu için araya erken çıkmak da bir avantaj olabilir.
  • önümüzdeki iki ay boyunca bu derneğin cinnah'taki binasından kızılay meydanına giden yolda haftasonları öğleden sonra bağıra bağıra şarkılar söyleyerek ve bazen de yine yüksek sesle tiratlar atarak yürüyen birini görürseniz korkmayın. tamamen zararsız biri. içinde bir yerlerde kendine sahne bulamamış bir sanatçı taşıyan, yakında bu ülkeden siktir olup gidecek biri o yalnızca. iyi tanırım.

yillar sonra gelen edit: o yil gitti; bir daha da donmedi...
  • izmir'deki vergi dairesinden bile daha sıkıcı ve soğuk görünümlü, sadece yeri güzel olan şubesinde verilen kötü eğitimin yanı sıra, adı gibi bir amerikan kültürü aşılama misyonundaki dernek. yok efendim kevin ailesiyle kız arkadaşını tanıştırıyor, hep birlikte piknik yapıyorlar, hazır sandviç yiyip hoşbeş ediyorlar. ne diyonuz oğlum siz? bu nası bir hayat, yok böyle bir hayat. bu arada yok kevin'ın kardeşi marla üç yaşında, aman da ne kadar tatlıymış.
    -tatlı olan kimmiş?
    -marla.
    -doğru. pekii hanimiş marla kaç yaşındaymış?
    -üç.
    -afferin.
    bu ne len. hadi bunlara eyvallah. her yeni ünitedeki, her yeni ailenin meksika kırması olmasını ne yapacağız?
    -nası yani?
    -sürekli ya anne meksika'lı, ya baba meksika'lı?
    -ee ne var; dost, komşu ülke, müttef...
    -lan yürü git. siz değil misiniz, sınırda dürbünlü tüfekle birbirini avlayan?
    -i don't understand. see you later.
  • cinnah'daki merkezinde burs almış biri olarak çok memnun kaldığımı söyleyebilirim. burslu olmamıza rağmen hocalar çok uğraştılar bizimle, çok ilgilendiler. bir de efl cafe çok faydalı bence. çok kalabalık olmayan sınıfları/zamanları bulup ayarlayıp gitmek bayağı iyi oluyor.
  • konsolosluğa bağlı olduğunu düşünerek ve sırf bu yüzden güvenerek dil kursuna yazılmak istediğim ama seviye tespit sınavına girdikten sonra "çook eskiden konsolosluğa bağlıydık, şimdi değiliz" cevabını aldıktan sonra bozulduğum yer. alsancak'takinden bahsediyorum bu arada.

ayrıca sınavda kişi başı 10 tl giriş ücreti alıyorlar. sorun değil. sorun olan, sınav kitapçıklarını (kitapçık dediğime de bakmayın. fotokopiyle çoğaltmış, zımbalamışlar) her öğrenciye tekrar tekrar veriyorlar. yani size sınavda verilen kitapçık, daha önce bir başkası tarafından kullanılmış, işaretlenmiş(!), silinmeye çalışılmış ama izleri duruyor. bazıları silinmeye teşebbüs bile edilmemiş. bir de diyorlar ki "kitapçıklar sonra da kullanılacak, lütfen kitapçığın üzerine işaretleme yapmayın." belki ben kitapçık üzerinde işaretleme yapmadan her şeyi karıştırıyorum? aldığınız o 10tl ile doğru dürüst (ve yeni) bir kitapçık bastırsanız da dolandırıcı gibi görünmeseniz.

dahası sınav sonuçlarını yarım saat içinde açıklayacaklarına güvenerek bekledik ve sonuç: herkes a2 seviyesinde. yersen. yıllarca lisansta ingilizce makale çevirdim ben. speaking konusunda yeterli olmadığım için gideyim dedim ama sınava gelen kim varsa herkese a2 dediler. benim mi seviyem a2? daha düşük kurdan eğitime başlatabilmek ve dolayısıyla daha fazla ücret alabilmek için yaptıkları ucuz bir numara bu.

tek kelimeyle güvenilmez bir yer.
  • türk amerikan derneği ingilizce kursu görünümlü bir sauna derneğidir.

klima diye sınıflara koydukları garip bir cihaz var böyle son nefesini verir gibi üflüyor. özellikle yaz sezonu yazılacak arkadaşlara tavsiyem derslere katılırken muhakkak yanınız da yedek bir t-shirt bulundurun.

bu arada girişteki beyaz saçlı güvenlikçi abi adamdır.
  • merhaba arkadaşlar !!!

bu rezil kurumdan uzak durunuz. ekim 2022'de komşumun vesilesiyle bakırköy şubelerine gittim. a2 kurunu atladım ve ocak ayında işim gereği yakın diye mecidiyeköy şubesine geçtim.

b1 ve b2 eğitimimi aldıktan sonra rezillikler silsilesi ile karşılaştık. ödeme yapmama rağmen bir türlü senetlerimi bakırköy'den aldıramadım. üstelik neyle karşılaşalım temmuz sonunda dershane birden kapandı. senetlerim ortada yok ve karşımda muhatap yok.

bakırköy isim değiştirerek devam ediyor ama mecidiyeköy şube kapı duvar oldu. öğretmenlerin maaşları içerde kaldı, öğrencilerin paraları ve eğitimleri yarım kaldı ve inanılmaz bir hukuksuzluk ile karşı karşıyayız. 9 aylık eğitimin karşılığında sertifikam bulunmuyor.

ben ve arkadaşlarım çok çektik sizler uzak durunuz. kesinlikle bu kuruma bulaşmayınız.

rezalet ile ilgili başlık açacağım benimle aynı sorunu yaşayan suserlar varsa bana yazabilirler.

arkadaşlar bulaşmayın.
  • arkadaşlar yeniden merhaba

(bkz: #156286605) başlık altında son entryi bu şekilde girmiştim.

olay ile alakalı haberde yapıldı. sizden ricam bu kuruma kaydolmadan önce bu habere de dikkat ediniz. umarım daha fazla kimse mağdur olmaz.

https://www.patronlardunyasi.com/…agdur-etti/289052
hesabın var mı? giriş yap