şükela:  tümü | bugün
  • hilal kaplan kişisinin önemli bir derdimize derman olması beklenen zeka dolu önerisi.
    imam kişisinin faaliyetlerini cemaatin abartarak ortalığı pisletmesi konulu atasözü canlandırması.
    eşeğin tenasül uzvuna, sanki çok bol bulunurmuş gibi hoyratça su verilmesi faaliyeti.
    http://www.fikirzamani.com/…inin-adi-degistirilsin/
  • (bkz: cinnet)
  • atatürk'ün kurduğu türkiye cumhuriyetine ait ne varsa yoketmek isteyen birinin beyanatı. yoksa bunların özgürlükle, kürtlere haklarla, ırkların eşitliğiyle falan ilgisi yok.

not: her iki sözünden biri atatürk olan tiplerden hiç değilim ama bu kadının ve bunun gibilerinin amacının cumhuriyetten intikam almak olduğunu göremeyecek kadar salak olmayın, yada salak taklidi yapmayın. atatürk'ün kurduğu türkiye cumhuriyeti lafına ise sadece zeka sorunları olanlar kişi bazında bakar. atatürk'ün kurduğu cumhuriyet demek modernizmin, eşitliğin, bilimin yolundan giden cumhuriyet demektir...
  • gayet mantıklı bir öneri.

etnisite ile ilgili olan her şey değişmeli. buna ülkenin adı da dahil.

gerçek değişim istiyorsanız tabi. yok eski düzen devam edelim diyorsanız kalsın öyle, herkes, her şey türk olsun.

not: türk'üm.

edit: siteye bakmadım, bdp tayfasından geldiğini düşünmüştüm ama islamcılardan gelmiş öneri. hmm.
  • hilal kaplan akil insanlar komisyonunda yer kapmak için bence iyi start aldı. türk kelimesini kaldırıyorsun, devlet diyerek gözleri akp'den uzaklaştırıyorsun, milliyetçilik ile çok uzak bir noktaya düşüyorsun. o kadar akıllı bir çıkış ki, şöyle söyleyeyim bugün ertuğrul özkök hürriyet'ten ayrılsa başbakanın "yerine geçsin" diyebileceği üç isimden biri hilal kaplan olurdu.

kendisini tebrik ediyor, türk bayrağına "ay-yıldızlı kırmızı bez" densin diyerek öneri sunuyorum. saygılarımla.
  • "hangimiz daha çok çözümden yanayız?" yarışına girmiş gazetecilerimizden birinin son bombasıdır.

türk bayrağının anayasa md. 3 çerçevesinde şekli tanımlanmıştır; ancak isminin türk bayrağı olduğuna dair bağlayıcı bir ifade anayasamızda yoktur.türk bayrağı kanunu isimli bir yasanın mevcudiyetinden haberdarım.fakat bunu değiştirerek mi türk bayrağının adını değiştirmiş olacaklar ondan emin değilim.yeni anayasada devlet bayrağı ibaresinin geçmesi de fevkalade gereksiz olur.

hilal kaplan'ın bu beyanında asıl dikkat edilmesi gereken, kürtlerin türkiye cumhuriyeti devleti çatısı altında yaşamayı tercih edeceklerine dair beslenen çocuksu inanç. kürtler özerklikten, bağımsız kürdistan'dan hatta ve hatta kuzey suriye, kuzey irak ve türkiye topraklarının bir kısmını içeren büyük kürdistan hedefinden bir parça olsun sapmış değiller.basına sızan imralı tutanaklarında da özerkliği şimdi dayatmak alerji yaratır gibi bir ifade vardı.türkiye cumhuriyeti'ne bağlılık hisseden her bir fert, bu sorun üzerinde kafa yorarken bu gerçekten uzaklaşmamalı derim.sonra isviçre'nin kantonları gibi parçalara ayrılarsak birgün, yeniden türk bayrağı ibaresinin geçtiği yeni bir anayasa yapmak zorunda kalınabilir; gülünç olur.

neyse fazla üzerinde durmanın alemi yok.zaten hilal kaplan'ın formasyonu, yeterliliği nedir ki?

edit: son günlerde ana akım medyayı fazlaca takip ediyor olmamdan mıdır bilmiyorum ama bölünmeyeceğimize, pkklıların da, öcalan'ın da bölünmek istemediklerine artık inanıyorum sanırım.ama o tutanaklarda okuduğum özerkliği şimdi dayatmak alerji yaratır lafı hala zihnimin bir köşesinde...
  • ...sonra diyorlar ki ülke elden gidiyor paranoyası. birde şairin, "bu kadar osmanlı çocuğu küfür etmeden nasıl anlatılır" dizeli lafı var ki...