şükela:  tümü | bugün
  • "insan mukaddes, emek kutsaldır" gibi bir sloganları olan sendika..

http://www.turkburosen.org.tr/

türk dil kurumu güncel türkçe sözlükte aratıyorum.. hayır biliyorum da aratıyorum.. mukaddes ne demek diye?

kutsal demek diyor..

şimdi insan arapça bir kelime olunca yanına da arapça bir kelime yazmak gerek diye düşünmüşler herhalde.. çünkü emek ve kutsal türkçe.. kendi aralarında gruplandırmışlar gibi geldi bana..

hoş kutsal da kök itibariyle türkçe ama fransızca -sel ile türetilmiş bir sıfat zannımca.. ki konu dışı..

öyle bi acayip sloganları olan sendika işte..
  • izmir 2 nolu şubesi’nin, izmir adliyesi’nde şu an “erken rezervasyon” başlığı altında üyelerine tatil pazarladığı en bi milliyetçi sendikadır.

afrin’de mehmetçik bizler için dövüşedursun, yüzlerce aile evlatlarından kötü haber almamak için geceli-gündüzlü dua ededursun, beyefendi ve hanımefendiler, yazın ucuza tatil yapma peşindeler. ha tatil yapsınlar ama burası da isveç değil. sınırötesinde ordusu halihazırda operasyon yapan bir ülke burası. erken rezervasyon fırsatlarını, iki şehit vermiş adliyede tanıtmayıverin.

abd’leşmektir bu. ordun savaştayken gününün beş dakikasını hamasete ayırıp, kalanında bi yerinin keyfine bakmak abd’de sık görülen bir tutumdur. gözünü, kolunu, bacaklarını, ruh sağlığını memlekete feda edenlere “thank you for your service” de dersiniz yakında siz...

edit: inanmayan olur diye resim de çektim.