şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: danny ayalon)
 • biat etmeye alışmışlar için sorun olmayan durum.
 • lozan görüşmelerini hatırlatır.

  --- spoiler ---
  ismet pasa, o zaman o sandalyeden bulununca baslayabiliriz toplantiya der.
  --- spoiler ---

  (bkz: #7915966)
 • işin acayip tarafı bu olay esnasında bizim büyükelçi israil dışişleri bakan yardımcısından daha rahat gibi duruyor. acaba adam rahat etsin diye yere yakın bir koltuk bulunmuş olabilir mi diye düşünmeden edemedim. bu gerilimin gerçekten bir dizi nedenyile çıktığına inanmak ise komik. iki ülke arasındaki ilişkilerde taraflara iç politikada oy kazandıracak manevralar yapabildiği bir tiyatro dönemine girildi gibi geliyor bana yoksa şühen mi var.
 • çelikkol'la ayalon'un dışişleri bakanlığı'nda gerçekleşecek başbaşa görüşmesinde neden bu kadar çok basın mensubu hazır ve de nazır beklemektedir merak uyandıran olaydır. anti-semitik bir ülke değiliz abi biz, nedir bunlar? geçen sene bu zamanlar davos'la başlayan gerginlikler silsilesi saçmalayarak büyüyor. önce ayrılık dizisi, şimdi de bu kurtlar vadisi krizleri. adamlar elbette yahudilerin katil ve organ tüccarı, yahudi diplomatların ise mossad ajanı gibi gösterilmesine tepki verecekler be? son zamanlarda yetkililerimiz tarafından yapılan dostane olmayan açıklamalar yüzünden ülkemizde anti-semitik davranışlar cesaretlendiriliyor. bundan endişe etmeleri bence çok doğal. israilli diplomatlar ve türkiye'ye gelen israilli turistler için bu açık bir tehlike. türkiye'ye seyahat uyarısı mı yapsınlar yani?

  israil tarafının tutumu doğru demiyorum sakın ha yanlış anlaşılmasın ama kaşınanı kaşırlar be hacı? olan büyükelçi çelikkol'a oluyor tabii.

  olası sonuç: protesto.
  büyükelçi çelikkol merkeze ya da en azından istişareye çağrılacaktır. masada sadece israil bayrağının bulunması bile bunun gerçekleşmesi için yeter sebeptir.
 • büyükelçilik konutunun lut gölü'nün kenarında olmasından kaynaklamaktadır.
 • israil in ne kadar da çaresiz olduğunu gösteren bir fotoğraftır. gerçekten kudretli bir ülkenin ihtiyaç duyacağı bir fotoğraf olmadığı kesin. israil in tükürdüğünü yalayacağı da kesin. memleketteki eziklerin başlangıçta kına yakmalarına neden olduğu da belli. azalan israilli turistlerin hepten azalacağından.... büyükelçi bıyıklarından....bahesedenler yer yarılsa da gök parçalansa da ait olduğunuz yer burası... ve ezik ezik yaşamaya devam edeceğiniz yer de burası.
 • uluslararası skandal niteliğindeki bu görüşmenin videosu nihayet youtube'a düşmüştür:
  http://www.youtube.com/watch?v=yg-3adzjhyi#t=3m15s

  (bkz: al birini vur ötekine)
 • bu hareket sonucu "aferim" deyip ayakta alkışlanmalılar. çok büyük iş yaptıklarını zannediyorlar. buradan onlara sesleniyoruz ve diyoruz ki : gelin buna oturun. hem daha yüksekte oturmuş olursunuz.
 • (bkz: #17797568)