şükela:  tümü | bugün
  • türk kahvesi ve türk lokumundan sonra yurtdışında daha rahat tanınmamızı sağlayacak özelliğimiz.

ha, inanmıyorum yok böyle bir şey diyorsanız aynaya bakın, camdan dışarı bakın falan.
  • küresel cahilleşmenin hat safhada olduğu günümüzde, diğer cehalet türlerinden pek farkı olmayan cehalet türü.

yılda binlerce sayfa kitap okuyan japon bile bazen en güncel konulardan bir haber iken, amerikalısı sadece televizyondan duyduğunu biliyorken, avrupalının ise yalnız kendisi ile ilgili konulara hakim bilgi düzeyi varken, klasik kendi milletini karalamak ile tespit yaptım sanan dingillerin ağızlarına doladıkları sakız.
  • efendim kitap okumuyoruz. özellikle dünyadan gerçekten bi haberiz. birilerinin pompaladığı şekliyle dünyadan haberi oluyor çoğu kişinin. araştırın efendim aç olun eleştiri yapın her bilgiyi içselleştirmeyin arayışta olun.
  • az önce mersinden yazlıktan bi arkadaşım aradı. sitelerinin önüne cerattalar yavrulamış, çıkan yavruları da insanlar kutulara koyup koyup evlerine götürürken arkadaşım da bırakın filan diyerek anlatmaya çalışmış durumu. ulan sinirden çatlayacagım gerizekalı cahil sürüleri, birkaç gündür yogun cehaletin oldugu bi yerdeyim bunu geçtim ama caretta caretta lan onlar!!! süs hayvanı gibi alıp evine götürmek nedir, çıldıracagım ya. mersinde carettalar için hastane açılmış, numarası, sitesi yok. oralarda olanlar yazarsa site adı verecegim. bu cehalet egitimle azalır mı yok edilir mi egitimci halimle ben bile cevaplayamıyorum bu soruyu!

* mersin üniversitesinden serap ergene hocaya ulaşıp durumu bildirdim, kendisi ilgilenecek ama caretta caretta evcil hayvan degildir. umarım insanlar bunu anlarlar veya idrak ederler artık.

*walter the meth head'e de destegi için teşekkür ederim.