şükela:  tümü | bugün
  • midemi bulandıran durum. herrrr yerde ama her yerde, bütün mekanlarda, kumsalda, metroda, uranüs'te birbirine mütemadiyen aşkıım diyen tipler, özellikle genç çiftlerde görülen patoloji. hangi görüşten, hangi siyasal tercihten olursa olsun böyle. ne aşkmıs arkadaş.aşkııım diyen birini görünce küsküyle dalasım geliyor...
  • 'yapraaam' uygun mu ?
  • nerdeyse birbirilerinin isimlerini unutacaklar söylemeye söylemeye.

-aşkım senin adın neydi ya?
    -?!?!
  • etiket sevdasındandır. yapış yapış yaşanan ilişkiler, hep çevreye nispet olsun diye gerçekleşmektedir. ben başkalarının yanında, bir kıza aşkım demekten rahatsız olurum. o da bana dese belli etmem ama rahatsız olurum. bu kadar rahat olmak istemem, insanların duymasına gerek yok. rehbere ismiyle kaydederim. instagram da gösteriş olsun diye etiketlerle #aşk #meşk diye paylaşımlarla nispet yapmaktan nefret ederim. ne gerek var insanların görmesine. ona her şeyden evvel bir insan bir kadın olarak bakarım. sevgili eş falan bunlar sonraki işler. ha böyle düşünüyoruz ya yine kaybeden biz oluruz, o ayrı. ama taviz vermeyiz. biz buyuz.
  • bir de sürekli çocuklarına diyen var bunu. iticilik ve sevimsizliğin vücut bulduğu bünyeler...
  • aşkın içi boşaltılmış bir duygu olmasından kaynaklanan durum...

insanlar aşk yaşamıyorlar ülkemizde, dışarıya karşı çizilen bir imaj var sadece, herkesin evliliği mükemmel gözüküyor, herkes aşık, herkes uyumlu ama çok fazla çift boşanıyor ya da yakından gördüğünüzde o mükemmeliyet aslında rolden başka bir şey değil...

bırakın mükemmel olmasın ilişkiniz, olduğunuz gibi kabul edin birbirinizi, beyaz atlı prens ve prenses olarak değil... kendinizi farklı gördüğünüz için bir yalanı yaşayıp mutsuz oluyorsunuz, yalandan geriye boşa söylenmiş sevgi sözcükleri kalıyor...
  • çoğu kez samimi değildir. kendimden biliyorum; bir kadın "aşkım" diyor ve bunu çok sık tekrarlıyorsa, siz aslında onun aşkı maşkı falan değilsinizdir. "aşkım", o kişi için sıradan bir kelimedir ve herhangi bir özel anlamı yoktur.

aşkım denilmesini sevmiyorum da...

sevdiğim kişi, bana adım ile hitap etsin; adımı o'nun ağzından duyayım; ve ben de onu adı ile çağırayım. aşkım neymiş?

birbirimize sevdiğimizi söylemeyecek miyiz?

tabii ki, söyleyeceğiz. ama, "seni seviyorum" veya "aşkımsın" kelimesine en güzel anlamı yükleyerek ve tüm samimiyetimiz ile.

haksız mıyım, aşkım? (offf! ayak parmaklarım amma kaşındı ha... birazdan ayaklarıma dalacağım...)
  • samimiyet ve doğallıktan uzak , o şekilde hitap edince gerçekten mutlu olduğunu sanan , ağırlıkla diğer kadın / çiftlere nazire nispet yapmak için evli çiftlerdeki kadın kişisinin sıklıkla kullandığı , erkeklerin ise mecburiyetten boyun eğip ,sırf kavga tatsızlık yaşamayım diyerek sahte yapmacık davranışına devam ettiği bir tür kendini ve herkesi kandırma biçimidir.

kesinlikle bir eksikliği olan kişilerdir bana göre.
  • samimiyetsizdir.

samimi olanı aşkipomdur.
  • yapmayan, samimi kadın da vardır.
    (bkz: dilberay)
    https://www.youtube.com/watch?v=q0dd_zqpxi4