• atatürk eğer bu gün yaşasaydı bu kelimeyi söyler ve terör bölgelerinden türk askerini çekerdi. arap çöllerinden çekip türk milletine büyük fedakarlık yaptığı gibi.

daha yeni hakkari'de iki tane vatan evladı şehit oldu. asker olmasaydılar 100 yıl bile yaşasalar hakkari'ye bir kere bile gitmezlerdi. pırıl pırıl çocukların hakkari, muş, siirt, bingöl gibi türkiye'ye zarar vermekten başka işi olmayan yerlerde ölmelerine değer mi?

atatürk nasıl türk çocuğu artık arap çölleri için kanını dökmeyecektir dediyse, birilerinin de türk çocuğu artık kürt dağları için kanını dökmeyecektir deme vakti gelmiştir.
    ben bir türk genci için bütün doğuyu feda ederim.
  • ya bi siktir git. kürt dağıymış. kastığın algıya sokayım.
  • vatansızın dağı olmaz.
  • atatürk o cümleyi misak-ı milli sınırları dışında bulunan yerler için söylemiştir. şu anda sayılan bölgeler milli sınırlara dahildir. atatürk yaşasaydı ve bugünkü durumlar olsaydı tepkisinin dersim isyanına verilen tepkiden çok da farklı olmayacağını düşünüyorum.
  • hmm senin payın varsa edersin de kusura bakma ben etmem. çünkü öyle bir dağ yok. boş boş konuşmayın.
  • kurt cocugu da daglar icin kanini dokmemelidir.
    kimse dag tas icin kanini dokmemelidir.

belki biz goremeyecegiz ama sinirlarin olmadigi bir dunya cok uzakta degil.

dune kadar birbirinin baskentlerine milyonlarca kilo bomba atan ulkelerin arasinda sinir kapisi yok su anda.

sadece islam cografyasi biraz gec adapte oluyor o kadar...
  • türk çocuğu; azerbaycan, kafkaslar ve türkistan ile bağını sağlayan anadolu düzlüklerinin teminatı doğu anadolu dağlarını terk etmesini salık veren güya iyi niyetliymiş dostmuş gibi triplere girenlerin gelmişini geçmişini s.kecektir. çünkü yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. çünkü biz böyle gördük atamızdan
  • kürt dağları neresi? türk evladı kendi ülkesinin toprak bütünlüğünü korumak için canını veriyor. sen buralardan çekilelim diyerek aptalca bir tespitte bulunmuşsun.
  • hatay meselesinde “gerekirse sivil olarak oraya gider bir çeteci gibi kurtuluş mücadelesi başlatırım” diyen gazi mareşal mustafa kemal atatürk’ün asla söylemeyeceği sözdür. ayrıca diğer arkadaşlar değinmiş. misakı milli dahilinde oraya gidilir. vatanın bekası içinse heryere.
hesabın var mı? giriş yap