şükela:  tümü | bugün
  • türklere has bir tiktir. türkçe konuşmasına rağmen türk olmadığını söyleyen herkesi sanki dünyada iki etnisite varmış gibi direkt kendi kafalarında kürt ilan ederler.
  • if else fonksiyonudur.
  • kürtlerden başka kimsenin "ben türk değilim" demediği içindir.
  • kürtleri de ermeni ilan ettiklerinden mütevellit, dünyada iki etnisite olduğu inancına yaslandığı iddialarını çürüten yanılgıdır. sıradan vatandaşımıza göre dünyada üç etnisite vardır.
  • arap da coktur ama arap olduklarini cok fazla dile getirmezler bu vatandaslar. adana ve antakya da özellikle coktur. bi arkadasla bu isidciler hakkinda konusurken istemeden arkadasi kirmistim oradan hatirliyorum. sanki arap olduklarini söylemesem olmazmis gibi arap vahseti deme hatasina düsmüstüm.
  • türkçe konuşan herkesi türk sanmak ile akrabadır. adam ortamda kürt milliyetçiliği eleştirisi yapıyor, solcunun teki siz türkler faşo bıdı bıdı diyor. adam çerkes, ve çerkesim diyor. tabii ki herkes böyle değil ama bazı solcular için, "gayritürkler içinde sadece kürtlerin etnik bilinci sayılır diğerleri sayılmaz" gibi bir anlayış var: kürt değilsen türk çatısı altındasın.

bu da bir tür faşistlik tabii.
  • vay be, ne cabuk 7 sene gecmis...
    (bkz: otasasaltık essnik vörsun)
  • hiç bir ermeni, gürcü, arap, çerkez, boşnak, tatar, japon, rus, ingiliz, alman arkadaşımdan; herhangi bir etnisitik belirteç duymamama rağmen sadece kürt arkadaşlarımın bu hıssiyatlarını yoğun ve genellikle de mağduriyet tarzında ifade etmeleri belki de bizi bu türde düşünmeye itiyor olabilir.

(bkz: kaç kişisiniz)

(bkz: tamam, biz de aynı şeyi söylüyoruz, siz kürtsünüz)