şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: turna)
 • 15 temmuz 2016 darbe girişimi'nin ardından çeşitli büyüklüklerde 14 gemisi "kayıp"mış.

  http://www.dailymail.co.uk/…not-seen-four-days.html

  nerede olduğu bilinmiyor anlamında kayıp.
 • kim nereye kaçtı len. insan hadi der
 • kuvvet komutanlıkları arasında diğer ülkelere oranları bakımından en güçsüz envantere sahip ordu. kara kuvvetleri çoğu ülkeden iyi, hava kuvvetleri de saygın bi noktada. ancak deniz kuvvetleri çoğu ülkeden kötü. aircraft carrier veya destroyer, nuclear powered mevzusunu geçtim, eldeki gemiler de çok eski amerikan’dan dönme gemiler.

  edit: ben ne deniz kuvvetlerini ezdim, ne ordumuza laf ettim. yukarıda yazdığım yazıda da başarısız veya personeli niteliksiz de demedim. söylemeye çalıştığım kara kuvvetleri ve hava kuvvetleri kadar envanteri yeni ve güncel değil dedim. sik sik konuşacağınıza okuduğunuzu anlayın. ayrıca kendini her anlamda üstün olduğun ülkelerle değil gerçek güçleri olan ülkelerle kıyaslamalısın. akdeniz'de deniz kuvvetleri italya'dan da fransa'dan da güçsüz. sen kendini yunanla karşılaştırırsan hep iyi olur zaten
 • türk deniz kuvvetleri hangi denizlerde?
  karadeniz-marmara-ege ve akdeniz.

  bakalım karadeniz'de hangi ülkelerin donanmaları var? rusya-türkiye-ukrayna gerisini saymaya gerek yok. burada en güçlü donanma türkiye'de.
  ege'de ise türki donanması yunan donanmasından çok daha iyi durumda.
  marmara zaten kapalı deniz.
  akdeniz'e sınır olan ülkelerde de yine en güçlü donanma bizde.

  uçak gemisi ve destroyer olduğunda en güçlü donanma olunmuyor. onların kullanım amaçları ve yerleri farklı. biz okyanus kıyısında bir ülke olsak o zaman olsun derdik. ufacık denizlerde uçak gemisini ne yapacaksın?

  eldeki eski amerikan gemilerinin çoğu modernizasyondan geçip son teknoloji sistemlerle donatılmıştır.
 • şu anda akdeniz'in sayılı donanmalarından olan kuvvetimizdir. özellikle denizaltı konusunda hem personel hem envanter olarak gayet iyi bir noktadadır. yürütülen milgem, milden, tf2000, tcg anadolu ve tcg trakya projelerinin de sonuçlanması ile akdeniz'in en güçlü donanması olacaktır.
 • tsk'dan her zaman ayrı değerlendirilmesi gereken kuvvettir.
  eğitimi, kültürü, okul ortamı hepsinden farklıdır.
  maalesef eski gücünün 1000'de 1'ine sahip olamayan kuvvettir.
  akp ve fetö işbirliği ile planlı şekilde güçsüzleştirilmiş ve itibarsızlaştırılmıştır.

  not: denizciçocuğuspor
 • iddia'ya gore ergenekon ile baslayan surecte, oyle iddia edilse de firtina olmayan bir gunde kendi karasularinda koca fikreteyni (hem de donanmanin oldugu korfezde) karaya oturtan personele kavusmus deniz kuvvetleridir.

  edit : maalesef haber kaynagi fetocu bir yayin orgutu imis. o yuzden link'i siliyorum ve haberin icerigini de supheli buluyorum. ergenekonun taseronu bu ipneler zaten. ama gene uzulerek belirtmek isterim ki yabanci kaynaklarda maalesef can sikan bazi video ve fotograflar var. icerik yalandir da diyemiyorum. keske sansurcu bir yapimiz olmasa da ne neymis bilsek ve ihmali olanlar cezalandirilsa.