şükela:  tümü | bugün
 • şimdi bakıyorsunuz bir big-bang theory yanında young sheldon çıkıyor, bir breking bad'den better call saul çıkıyor. fakat türk dizi sektöründe henüz bu gelir kapısı kullanılmış değil ve buna birileri ayıldığında büyük ekmek yenebilir.

  ben de bu pazardan payımı almak için şimdi buraya olası spin-off önerilerimi yazayım, bir gün biri yaparsa dava falan açarım, en kötü ihtimalle hakkımda 5 tane entry girilir.

  - muhteşem yüzyıl için mesela çok net iki üç spin-off çıkar. bence şehzade mustafa'nın istanbul dışındayken başından geçenleri konu alan bir dizi net para eder bakın bunu bi düşünün. ayrıca dizi içinde hep geçmişe göndermeler mevcuttu, onları ayıklayıp birleştirsen, azıcık da uzatsan kendi başına kısa webisode serisi bile sağılır. bir de içimden sanki nigar kalfa spin-off'u olur gibi geliyor ama somutlaştıramıyorum.

  - kurtlar vadisi seyretmedim ama eminim onun da böyle bi gençlik dönemlerine dair dizi çıkardı. "genç alemdar" falan. alemdardı di mi? evet.

  - "torunlar duymasın", bir yerde reunion dizisi. çocuklar büyümüş, aile kurmuşlar, onların ailesi etrafında dönen sitcom. en az 5 sezonu var.

  - "kambura" bu favorim. şahsiyet dizisi için spin-off. 80lerde geçiyor, kambura'daki leş entrikaları izliyoruz. çocukların başından geçenleri, karakterlerin gençlikleri aracılığıyla görüyoruz. o kambura kambura diyen, adını hatırlayamadığım abiye de benzer birini bulup, her bölümde en az iki kez "kambura" dedirtirsek bu iş tamam. mesela şu "bi kardeşim vardı. kamburalı. bir gün geldi. gel anlat dedim. ne dedi biliyor musun? kambura." minvalinde anlattığı olayı izleriz.

  - "ramiz abi" ezel spin-off. ezel de izlemedim ama ramiz dayı önemli bir karakter biliyorum, diziyi bilenler için başka bir şey söylememe gerek yok sanıyorum. bilmeyenler için ne diyeceğimi de ben bilmiyorum zaten. çünkü bilmiyorum, ama türk internet meme külliyatına bakılırsa bu da yürür.

  şimdilik aklıma gelenler bu kadar.
  tekliflere açığım.

  ben kimsem.
 • bu elbette (bkz: burhan altıntop) filmi olmalı. avrupa yakası dizisinden çıkacak en iyi spin-off şöyle tek filmlik eğlenceli bir burhan altıntop filmi olurdu.
 • burhan altıntop ile spin-off şahane bir fikirdir. avrupa yakası için daha iyi bir spin-off olamaz. sertaç mertaç düşünüp bulamamıştım. altıntop'a çok bayılmasam da spin off anca oradan çıkar.
 • bence de şahsiyetten harika bir spinoff çıkabilir. bir diğer önerim ise leyla ile mecnun olabilir..
 • saldıray durgun'un takatten düşmesi ve yaşadığı dramı anlatan trajikomik bir proje iyi olurdu.
 • - yan sokaklar, bir arka sokaklar spin-off'u. suat çoban etrafında dönen, komedi dizisi. dizi ayrıca meta bir kurguya sahip, karakterler de bir spin-off içinde olduklarını biliyorlar ki adı o yüzden yan sokaklar. arada figen (suat çoban) kameraya, the office'teki jim halpert gibi bakıp "yani napılır ki şimdi" dercesine omuzlarını kaldırıp yarım ağızla gülümsüyor. dördüncü duvar yıkmalı falan.
 • bozkır’ın nuri pamir’i ile, behzat ç’nin cevdet’i şöyle 10 bölümlük bir dizide birlikte cinayet çözseler fena olmaz.
 • (bkz: ismail abi)
 • oyumu kurtlar vadisi laz ziya'dan yana kullaniyorum
  (bkz: laz ziya)
 • kurtlar vadisi:

  sadece ölüler görür(pala spin off'u)