şükela:  tümü | bugün
  • yani çalışıyorlar aslında. hepsi çalışkan çocuklar ama tammm şirkete geliyorlar pat karının biri bi arıyor bunu
    "hemen geliyorum arzu"
    hooop atlıyor üst segment arabaya, bi yerlere gitmeceler. bir alengirli mevzular.

bonus track : bir süre sonra dizi çıkmaza girerse şirketi batırıyorlar. daha paralı ama yine çalışmayan başka bi adam giriyor diziye. bu o şirkete ortak oluyor ya da ele geçirmeye çalışıyor ama o da gitmiyor işe.
  • "zaten dizi adamların işi, çekimlerde çalışıyorlar işte" diyerek yanlışlığını ortaya koyduğum tespit. may ney mis aynşyayn.
  • bu olay yabancı dizilerde de var. atıyorum tamamen ilk aklıma gelen dexter. herkes merkezde çalışıyor, dexter çıkmış gitmiş keseceği adamı izliyor. torpilli resmen, fetöcü müdür nedir amk. bir gün olsun tam mesai yapmadı pezevenk 8 sezon boyunca.

family guy'da peter'ı çalışırken görebiliyor musunuz? how ı met your mother'da da kimse çalışmıyordu. married with children liseliler bilmez orda da al bundy çalışırken görmezdik. keza seinfeld'de de kramer falan ne iş yapıyor? new york'ta üstelik.

savunmak gibi olmasın da çalışan adamı niye izleyelim manyak mıyız lan biz? çalışmadığı zamanları kaydedip gösteriyorlar gibi düşünerek izlemek lazım, başka türlü zaten zevk almak imkansız.
  • "hep bir bahane çıksa da şu iş yerinden çıkıp gitsem aksiyonlara halindeler.
    'alo mahmut betül hakkında konuşmamız lazım' , 'hemen geliyorum', az sonra amg ye binmiş telefonla çetini arıyor falan.ulan o gün toplantı mı vardı , çek ödemesi mi vardıı, müşteri ziyaretine mi gidilecektii, yok valla tertemiz kafalar. hiç çalışıyorum toplantım var gelemem durumu yok. hiç hayırları yok. yani şu iş ortamına en çok yaklaşan 'binbir gece' mi neydi onda da hayali fatura işi bombok etti"

ny times, 2018