şükela:  tümü | bugün soru sor
  • zavalli türk doktorlarinin hayat boyu bitmek bilmeyen çilesidir.
    cahil olduklari kadar ayni zamanda kokan bir halkla ugrasmak insani direkt cennetlik yapmak icin yeterli bir sebeptir.
    hastaneye gelir yol bilmez iz bilmez, danisma gibi her halti doktora sorar, doktor sana yol mu tarif etsin hastaya mi baksin. anamnez alirsin daha önceden ameliyat oldun mu dersin yok der. oğlu gelir bir sonrakine tesadüfen o sayar oldugu ameliyatlari. kendince değişik şiveleri vardır, kulağım şavlıyo, bacağım gidişiyo, oram yamışıyo, midem yumuşuyo.... daha derdini bile anlatamaz ama tedavi olmak ister. sen anlamak icin sorular sorunca da "doktor sen degil misin sen bilecen" der.doktor senin köyünün anadilini bilmek zorunda mi angut? (bkz: köylüleri niçin öldürmeliyiz)
    üstünü cikarmasini istersin kat kat giyinmiştir çıkarana kadar yarim saat geçer. keske o yarim saat gecmeseydi dersin çünkü burnunun direği kirilir.
    doktorlar da ister hastalarla güzel bir diyalog kurup derdine çare olmayı ama burda sevgilinden ayrilip ayilip bayilan kezo ve kulağı şavlayan dayiyla ugraşır.
    hadi bunlar neyse; gelir bi de eksi sözlükteki kompleksli mallarla ugrasir. yazik sen o kadar çalış çabala master yap bilmemne yap hatta doktordan daha iyi para kazan ama aşık olduğun kezo doktorla sevişmek evlenmek istesin.
    sana da yazik gerçekten.

eziklik ve yikikligini her gün biz doktorlar aleyhine baslik acip kendini tedavi edebiliyorsan, bu bile biz doktorlarin onur duyulmasina vesiledir.
  • sonra bizi dovuyorlar . allahim sabir ver
  • ne yazık ki doğru tespit. koca camiyi parmak arası mantarı kokutmayı başaran bir milletiz sonuçta. eşşek gibi kokan hastaya denk gelirsen öp başına koy.

diş randevusundan önce lahmacun yiyen de var mıdır acaba?

edit: mesaj atmayin amina koduklarim. tamam hepiniz gotunuzden agziniza kadar issey miyake kokuyorsunuz.

edit 2: sorum doktorlara.. hic icten ice "bu 3 gun once ölmüsh" dedirten bir hasta ile karsilastiniz mi merak ediyorum.

edit 3: doktor yazarlarimizdan aldigim bilgiye gore vatandasin belden yukarisi tom ford black orchid'mis.
  • mey biter saki kalır,
    her renk solar haki kalır,
    diploma insanın cehlini alsa da;
    hamurunda varsa eşeklik, baki kalır.
    sizin içiniz çürümüş,adamın elbisesi kokmuş çok mu?
  • zorla tutulmayan doktorlardır. aha avrupa orada.
  • (bkz: provokasyon)
    edit: harf hatası
  • maalesef katıldığım bir tespit.

üzücü olanı herkes böyle diye düşünmeleri, ertesi gün doktora gideceği için ekstra kişisel hijyenine dikkat eden harika bir üslup ve saygıyla doktorla diyalog kuran insanlara da dan dun konuşmaları üzücü.

kurunun yanında her zamanki gibi yaş da yanıyor.
    bu arada doktorlara saygı ve sevgimiz sonsuz şahsımı, eşimi hatta çocuğumu doğru teşhis koyamadığı için yıpratan doktorlar oldu hatta birkaç ameliyatım başarısız da geçti ama her meslek grubunda hatalar oluyor, mesela geçenlerde projesini yanlış çizdiğim bir imalat sahada o şekliyle uygulanmıştı, telafi edemezdim ama kimse de beni kazığa oturtmadı, dövmeye de kalkmadılar..

doktorlarımız çok çok değerli onlar olmasa napardık bilmiyorum, çok zor bir meslekleri var allah hepsinin yardımcısı olsun.
  • saçma bir başlık ya, insanları saçma bir kategorizasyonudur...

toplumu eğitemeyen hepimiz olduğumuza göre bunu x-y-z meslek grubuna bırakmak yerine çözümcül yaklaşıp düzeltmeye çalışmak yerine saldırıp, eleştirmek her daim en basit çözüm...

eline imkan verilse neler neler düzeltecek insanlar ile dolu bu vatan, çekip gitmek yerine savaşanlar ile yükseliyor...
  • böyle genelleme yaparak bir yere varamayız. sizin mantığınızla hareket edersek türk toplumunun ekserisi böyle olduğu için tüm çalışanlar bu problemi yaşıyor: doktoru, öğretmeni, bankacısı, sağlık çalışanları, esnafı...

ayrıca şu çok tebarüz bir gerçektir ki doktorlar, bilinçli hastaya tahammül edemiyor ve hastalar daha konuşmaya başlamadan sözü kesiliyor, bir de üstüne azarlıyorlar.

bu da bir araştırma sonucu: https://s3.eksiup.com/4d42470a3359.jpg

edit: bir doktor yazar aynen şöyle mesaj attı:

“bilinçli hasta yoktur, kendini tatmin etmeye çalışan hasta vardır, doktorun görevi hastayı sağlığına kavuşmasını sağlayacak önlemler almaktır. iç hastalıkları uzmanıyım ve bu ünvana ulaşmak için tam 12 yıl harcadım, deneyimledim, okudum, öğrendim. 10 dakikalık google kaynaklı bilgi ile beni test etmeye ya da yönlendirmeye çalışan vatandaşın haddini bildiririm. bu benim işim, beden onun bedeni, itimat etmiyorsa bana o kapıdan girmeyecek.”

yorumu size bırakıyorum, zira ben böyle burnu havada insanlarla uğraşmaktan yoruldum.

edit 2: doktor arkadaşlar çok sayıda mesaj attı. sağ olsun iyisi de oldu, kötüsü de. hepsine tek tek açıklama yapacak vaktim yok, o yüzden bunu buraya koymak zorunda kaldım: #80432547

ayrıca bir tanesi var, ben kendisine “siz” diye hitap ederken bu şahsiyet ise bana ısrarla “sen” diye hitap ediyor. anlatmak istediğim nokta da tam anlamıyla bu. böyle bir kendini beğenmişlik, “ben doktorum lan, siz kimsiniz?” tavırları, ben şu kadar eğitim aldım, ders gördüm hareketleri... yahû kardeşim, kimse size şu kadar eğitim görmediniz demiyor ki! şu iğrenç tavırlarınız
    insanı tiksindiriyor. kendini “üstün” gören, yukarıdan bakan tavırlarınızın nedeni ne? eğitim gördüysen kendine gördün, ona göre seçim yaptın, ona göre para kazanıyorsun! bunun acısını insanlar üzerinde üstünlük kurmaya çalışarak mı tatmin edeceksiniz?