şükela:  tümü | bugün
  • kimilerinin annesinin karnından doğmalarına göz yummaları, oksijen israfına dolaylı yoldan neden olmaları.
  • haklarında söylenen argümanlara makul mantıklı cevaplar vermeyip "küsüyorum oynamıyorum üüeeaaa" tarzı yaklaşımları
  • %15-20 seviyelerini geçmemesi beklenilen/önerilen sezaryen oranını , bıçak parası , ameliyat parası , bilmemne parası adında cukka yapmak için %89 seviyelerine çıkartmak...

(bkz: karın deşen jack)

edit : doktor bir suser'in uyarısı üzerine çarpıklığın sürekli sezaryen isteyen nazlı hamilelerden ve bu konuda son kararı hasta/doktor uzlaşmasına bırakan sağlık bakanlığı'ndan kaynaklandığı bilgisini de eklemek isterim.
    lakin tüm bunlar ülkemizde sezaryen oranının gelişmiş ülkelerdekinden çok daha yüksek olduğu gerçeğini değiştirmiyor. bu sorun çare bekliyor...
  • sike sürülecek kadar yaşama hakkı olmayanları kaale almaları. bak ben yaptım mesela şu an.

ayrıca

neyse..
  • insanları sike sürülecek kadar yaşama hakkı olanlar ve olmayanlar diye ayırarak bu aklı da paraya endeksleyip ona göre muamele yapmaları bunlardan birisidir.

(bkz: #24893640)
  • doktor olup adam olamamak.
  • dün biz bir tanesiyle karşılaştık bu hatalardan... dahiliyeci bi doktor gittiğimiz. kendisi profesör. bu arada tıp doktorlarının bu unvanı almaları ne kadar kolay diye düşünüyorum bazen. sikini sallasan profesöre çarpıyor. neyse gittik buna biz... haha şaka mı yapıyorsun? tabi ki de muayenehanesine... zira hastanede adama ulaşmak için ya rüyada olacaksın ya da muayenehanesine dün gitmiş olacaksın... neyse gittik buna biz... bi işlem var basit... her hastanede yapılabilir cinsten. hastamız bağkur'lu. dolayısıyla kendi hastanesine yönlendirip ücretsiz yaptırması lazım di mi? yok bu tutmuş özel bir hastaneyi öneriyor. hastane bedeli hariç kendisine 1500 lira da bıçak parası istiyor... işin garip tarafı ne biliyor musunuz, bu işlem bıçakla yapılmıyor...
    velhasıl ana avrat gittik buna biz... işte naparsın... anan mahkum... avradın mahkum...

sağlık lan bu it oğlu itler... neyi pazarladığınızı sanıyorsunuz... üff sinirlendim yine...
  • 20 yıl sonra hastalıkları başlayınca doktora muhtaç bir şekilde, önünde peki hocam, tabi hocam diyecek tiplerin hazırladıkları beş para etmez liste.

o zaman da aynı omurgada dur bakalım, git doktorunla çatır çatır kavga et, kendisine sen denildi diye cıngar çıkar.

anında muayenehanenin kapısının dışında oluyor musun olmuyor musun bakalım?

hastanın hekim seçme hakkı olduğu gibi doktorların da hasta seçme hakkı var.

gözü doktorun parasında, statüsünde, işinde olan böyle tiplere ben yardım etmem, parasıyla da etmem, acil şartlar dışında etme zorunluluğum da yok. yeter ki sen kendinin böyle bir tip olduğunu, doktorlardan nedensiz yere nefret ettiğini, ağzına doktorları dolayıp kendini tatmin ettiğini, doktorlara iftira attığını, yalan yanlış şeyleri yaydığını, halkın doktorlardan nefret etmesine sebep olacak masalları anlattığını söyle. nedense bu tipleri hastanelerde hiç mi hiç göremiyoruz. allah ricası için bir hastalandığınızda bunları bir doktorun yüzüne de söyleyin.

sen her türlü ortamda doktoru kötüle, aklının almadığı konular hakkında hiçbir tecrüben olmadan konuş sonrada ömrümü adadığım mesleğimin güzelliklerini senin önüne sereyim. hipokrat yeminiymiş, peh! sen önce insan gibi hasta oldun mu? yoksa saldırgan bir vahşi gibi doktorun etinden ne koparsam o kardır düşüncesinde misin?

elbet bir gün hasta sedyesinin tadına bakacaksın sözlükçü. o zaman yanına gelen doktora çare umar bakışlarla, bir kedi minnoşluğunda yaklaşma olur mu? bir kalp krizi geçirdiğinde seni çoluğuna çocuğuna bağışlayacak (allah'ın yardımıyla tabii) benim bilgim, becerim, sanatım. kalp krizi geçirdiğin gün de ver bu listeyi, bilsin doktor kimle muhatap olduğunu, yine hangi doktor düşmanına hizmet vereceğini? birazcık şeffaf ol ya, için dışın bir olsun bir seferde.

tüm bunlara rağmen, sizin bizden ettiğiniz nefretin 10'da birini doktoru kendisine amade köle zanneden bu anlayışsız, gözleri kör kulakları sağır tiplerden etmiyoruz. sizin gibilerin ruhunu sevmesek de bedeninizin canlılığından ve doğru düzgün çalışmasından kendimizi mesul tutuyoruz. ne olursa olsun elbet yardım ederiz. işte sizinle aramızdaki omurga farkı bu. liste hazırlamakla olmuyor bu iş.
  • çaresiz kıstırırsam sikerim demek bunlardan biri mesela. ya da onikinci de bu olsun.