şükela:  tümü | bugün
  • son zamanlarda sıklıkla karşılaştığım versus.
    türk dondurması oldukça şekerli olmakla, ana maddesi kaymak, süt ve hama olan rus dondurmasına aşkar yenilmektedir.
    zaten bu yüzden türkler maraş dondurması denilen naneyi( ki türk dondurmasının zirvesi bu) çeşitli palyaçoluklar yaparak servis ederler.
  • değişik bir türkçeyle yazılmış tam anlaşılamayan versus.
  • bana herhangi bir konu seç ve onu hiç durmadan eleştir deseler, konu olarak maraş'ı seçer ve hiç durmadan 17 bin saat eleştirebilirim.

ama bugün o günlerden biri değil, maraş dondurmasına* burun kıvıran bok yesin.
  • balkan dondurmasının sikeceği versus.
  • tüik verileri'ne göre;
    türk dondurması daha iyidir, lakin rus dondurması daha çok yalanır. *
  • donanma diye geldik, dondurma çıktı.
  • neden kimse rus dondurmasından bahsetmemiş, ben onu merak ettiğim için açmıştım oysaki.
  • 15 yıldır moskova'da yaşayan biri olarak rus dondurması diye kastedileni çok anlamadım. zira burada en yaygın olarak tüketilen hadise, ismi plombir olan düz beyaz bir dondurma çeşidi.

https://yandex.ru/images/search?text=plombir

marketteki dondurma çeşitlerinin büyük kısmı bundan. bir kere nedir diye merak edip aldım, bildiğin dondurma kılıklı şekerli tereyağı gibi bişi. bu plombir denen nane, maraş dondurmasının önünde diz çöker tövbe diler.
  • rusyada yasadigim halde "sikca" degil hic karsilasmadigim zik. gotunuzden versus uydurmayin amk. rus dondurmasi dedigin seyin rakibi ancak mcdonaldsin sattigi soguk krema olabilir. maras dondurmasini da ayni cumle icinde kullanmayin, ayip denen birsey var.