şükela:  tümü | bugün
  • günümüz teknolojisinin etkisinin büyük olduğunu düşünüyorum.

büyük kayıp verdik, önümüzdeki yıllarda eminim bunun etkileri görülecektir.

edit: imla
  • şiiri küçük iskender, romanı elif şafak yazıyorsa normaldir. bitmeseydi şaşardık.
  • sektörün cani cehenneme, şu güzel lisan döndüğü sürece gerçek olmayacak tespit.
  • ülkede bitmeyen herhangi bir sanat dalı var mı ki?

geri kalmış ülkeler her alanda geri kalır. sanat, spor, ahlak, siyaset vs her konuda.
  • roman ve hikaye bence devam ediyor. ancak şiir berbat bir halde. murathan mungan, küçük iskender, osman konuk, süreyya berfe gibi bir çok isim hala yazıyor, ama yeni kuşak gelmiyor.
  • (bkz: he amk o da bitti deha ekşici)

sen önce 'ki'lerin yazımını öğren delikanlı.

türkçe yaşadığı sürece bitmeyecek olandır. yayınevleri istedikleri kadar takla atsın, edebiyatın has ürünlerini onlar değil nitelikli okur belirler.

kaç yaşındasın sen?
  • küçük iskender neden yerildi ki? bir kitabını okudum şu ana kadar, ilginç ama zordu. ama kötüydü demem. seveni sevmeye devam eder, sevmeyen sevmez de “şiiri küçük iskender, romanı elif şafak yazıyorsa normaldir. bitmeseydi şaşardık,” sözünün altında ne gibi bir sebep yattığını anlayamadım. küçük iskender’i beğenmez, orhan pamuk’a vatan haini der. öteki yazarı sevmemek başka bir sebep bulur. böyle böyle siz bitiriyorsunuz edebiyatı biraz da.
  • evrilmiştir. şu an 20. yüzyılda yazılan şiirlerin çok daha iyisini yazılabilir yeni kalemler. lakin ruh ölmüştür. çok laf edilebilir ama ne hacet.
  • bitmedi de keşfetmeyi seven insanımız bitmek üzere.
    sadece gösterilenle yetinen bir toplum haline gelmemiz kıyıda köşede kalmış ,düşünceleri devrim niteliğinde olan kaliteli yazarlarımızın kıyıda köşede yitip gitmesine neden oluyor.

biraz bencilce bir düşünce ama bilinmemesi hoşa gitmiyor değil.
    belki de sadece belli bir kesimin dikkatini çekmek istiyorlar. belki de popüleriteden uzak ,seslenilmesi gereken yerlere seslenebilmek onları tatmin ediyor.
    ben ‘bencil’ istiyorum oralarda kalsınlar,hakettiği değeri vermeyen insanlara kendilerini ifade etmeye çalışıp nefeslerini,ellerini,dillerini boş yere tüketmesinler.
    onlar bize lazım.
    keşfedilmeyi bekleyen güzel insanlar çabalıyorum hepinize olmasa da birçoğunuza ulaşmadan yitip gitmiycem.