şükela:  tümü | bugün
  • elin amerikalısı çizgi romandan bozma karakterlerle sinema endüstrisine çağ atlatıyor. sinemaları(filmler çok iyi olmasa da) seyircilerle dolduruyor. ülkesi ile ilgili her türlü manipülasyonları sinema aracılığıyla yapıyor. sinema ile birlikte gelen birçok endüstriyi de beraberinde yürütüyor. ancak biz elimizdekilerin değerini fark edip hala harekete geçmiyoruz. dönüp bir bakalım. tamam para yok pul yok, ama elimizde çok sağlam hikayeler, efsaneler, mitler var. pazarlamaya çalışsak buraya da bi endüstri kurulması çok zor olmasa gerek. hollywood'dan ve bollywood'dan neyimiz eksik. onların yaptığı hataları yapmayıp daha kalitelisini bile yapabiliriz.

dönüp bi türk tarihin baksak onlarca efsane var. yaşam ağacı'ndan tutun, ergenekon destanı'na. eski türk tanrılarına değinmiyorum bile. thor, odin falan hikaye kalır bizimkilerin yanında. hem de bunlar gerçek efsanelerimizden ortaya çıkmış olacak. endüstri için uydurulmuş ve bir adamın oturup yazdığı şeyler değil, tarih içinde önemi olan hikayeler...

edit: aşağı yukarı 4-5 yıldır bu konuda bir atılım bekliyorum, ancak elle tutulur bir şey göremiyorum. gelecekte bu sektör patlarsa buraya yazmıştı dersiniz.