*

şükela:  tümü | bugün
 • ted'in uzuncasi.
  kimsesiz ya da parasiz cocuklara okuma imkani saglamak, ogrenci yurtlari kurmak, yabanci dil ogreten okullar kurmak gibi amaclari vardir. en buyuk gelir kaynaklari bagislar, vasiyetler ve celenklerdir.
 • üniversite kurmak için yüksek öğretim kurumuna başvurmuştur. üniversite, yeni kurulan türk eğitim derneği yükseköğretim vakfı kanalıyla yürütülecek.

  (bkz: ted üniversitesi)
 • 4 ekim 2008 semdinli aktutun pkk saldirisinın ardindan zarar gören ilköğretim okulunu tekrar inşa etmek için yardım kampanyası başlatan güzide kamuya yararlı dernektir. ilgili duyuru şu şekilde:

  "hepimizi derin üzüntüye boğan ve 17 askerimizi kaybettiğimiz aktütün karakolu’na yapılan hain saldırının tek kurbanı maalesef sadece mehmetçik değil. 65 hane ve yaklaşık 650 nüfuslu köyün tek okulu olan “aktütün ilköğretim okulu” karakol yakınında olduğundan saldırıda büyük hasar görmüş bulunmaktadır.

  t.c. hakkari valiliği ile yapılan görüşme neticesinde, türk eğitim derneği tarafından okula yardım yapılması için ted mensupları ve okullarının desteği ile yardım kampanyası başlatılmış bulunmaktadır. yardım kampanyasına katılmak isteyenler bağışlarını 17 ekim 2008 saat 17:00’ye kadar türk eğitim derneği genel merkezi yapı kredi bankası ankara akay şubesi (şube kodu 301) 83062763 nolu hesaba yatırabilirler.

  bu tür hain saldırıların bir daha tekrar etmemesi temennisi ile, tüm şehitlerimize allah’tan rahmet, ailelerine ve yüce milletimize başsağlığı dileriz.

  saygılarımızla,

  türk eğitim derneği"
 • az önce gördüğüm, "f16-amerikan yapımı, türksat, fransız yapımı, fatih sultan mehmet köprüsü-japon yapımı" içeriğine sahip, süper bir reklama sahip dernek. durup bi daha düşünmek lazım di mi birşeyleri.
 • iki yılımı verdiğim, severek çalıştığım okulun bağlı olduğu dernek. türkiye şartlarında bir öğretmenin çalışabileceği en iyi kurumlardan biri. emeğinizi sömürmez, size değer verir, öğretmen olduğunuzu hissettirir, hak ettiğiniz sürece maddi karşılığını alabileceğiniz okulları barındırır bünyesinde.
  düzenli öğretmen alımı yapar. sanılanın aksine , deneyimsiz öğretmenlere de oldukça fazla sayıda kadro açar. aşmış bir sınav yapar, mülakatları da oldukça profesyoneldir.

  ha bir de ;

  http://gundem.milliyet.com.tr/…/1385869/default.htm

  pahalı. çok pahalı. o kadar olmamalı.
 • soma'da babalarını kaybetmiş yavrular için destek kampanyası başlatmış olan dernektir. umarım dediklerinin hepsini yaparlar. destek olmak lazım.

  http://www.ted.org.tr/…6f5e6c1b43ff4a822cd24f30817f
 • 20 nisan 2015'de ulusal eğitim sistemi isimli çalışmalarını açıklayacak olan kurum. merakla bekliyorum.

  .....20 nisan’da açıklayacağımız ulusal eğitim programı, türkiye’de bir ilk. bu milletin bütün evlatları için hazırlandı.
  okul yönetimlerinden, öğretmenlik mesleğine, kademeler arası geçişten okul müdürlerinin gelişimlerine, öğretim programlarından eğitimin finansmanına kadar eğitim sistemimizle ilgili birçok konuda ortaya koyduğumuz programı, kamuoyunun bilgisine sunacağız.
  hepimizin yaşamını ve geleceğini yakından ilgilendiren bu program hakkında başta siyaset olmak üzere toplumun tüm kesimlerini mutabakata çağırıyoruz
  eğitim parti değil ülke ödevidir!
  iki yıllık bir çalışma sonucu hazırladığımız ulusal eğitim programını, 20 nisan’da açıklayacağız. “eğitimde eşitlik yetmez adil eğitim” diyoruz, siyaseti “seçim değil nesil” kurtarmaya çağırıyoruz. “yoksullar için de kaliteli eğitim” istiyoruz....