şükela:  tümü | bugün
  • bu konuda bilgi sahibi olan kişilere sormak istediğim sorudur.

hayatı sadece akp ile geçen ve önceki iktidarları bu konuda araştırmamış biri olarak soruyorum bunu.
  • benim açımdan 2009-2014 arası dönemdir.
  • 1950lere kadar olan dönemdir. ne zaman ki ithal mal daha ucuz ve kaliteli deyip süt tozuyla vatandaşı zehirlediler, abdye yaranmak için doları bu ülkeye sokup, tarımda makinlaşmayı, ağır sanayi hamlesini imkamsızlaştırdılar o zamana kadar her şey iyiydi.
  • muhtemelen 2002-2008 yılları arasındaki, kemal derviş politikalarının uygulandığı, akp'nin ilk yıllarına, ali babacan'ın bakanlığı zamanına rastlayan dönem ile 2009-2014 arasında amerika ve avrupa'nın bol bol para basması ile dolar ve euro'da değer kaybının yaşandığı, faizlerin taban yaptığı dönemdir.

şu an bambaşka bir ülke olabilirdik lakin, muhalefetin doğru dürüst anlatamadığı "yol ve köprünün yatırım olmadığı gerçeği" şu günlerde 1 dolar'ın 6 lira'dan fazla olması ile yüzümüze tokat gibi çarpmaktadır.
  • bir aylık öğretmen maaşı ile 28,5 cumhuriyet altını alındığı yıl olan 1965 olmalı. cumhuriyetin kurulduğu 1923 yılında aylık öğretmen maaşıyla 20 tane cumhuriyet altını alınıyordu. 2001 krizinde bir aylık öğretmen maaşı ile dörde yakın cumhuriyet altını alınıyordu. bu yazıyı 15 eylül 2018 yılında yazdım. şu anki tarihe göre bir aylık öğretmen maaşı ile üçe yakın cumhuriyet altını alınıyor. sanırım ekonomik olarak ne durumda olduğumuz apaçık ortada. ama ben yanılıyor olmalıyım! hükümete göre her ne olursa olsun her şey yolunda ve bugünler de geçici. yakında dünyanın en iyi on ekonomisinden birisi olacağız, yersen.
  • demirelin ilk geldiği dönem olarak belgeselerde anlatılır.