şükela:  tümü | bugün
  • 2 yakın arkadaşım rus kadınlarla evli, yakın zaman da bir diğer yakın arkadaşım kadının aldatması sebebiyle ukraynalı sevgilisinden ayrıldı, işim gereği rus/ukraynalı kadınlarla evli bir çok adam tanıdım (kafadan 13saydım yuh). mutlu olan maalesef pek görmedim. yakın arkadaşlarım çok pişman çocukları var ve kadınların tek derdi para, sadakat diye bir şey olmadığını biliyorum ama dile getirmiyoruz zaten adamlar da farkında, çocuklarla iletişimi yok bu adamların. dil çok büyük problem. cinselliğe, güzel kadına aç türk erkeklerin hayali tabii , çok da güzel geliyor uzaktan hak da veriyorum ama ruslar sadık, ruslar evde harika ev hanım vs diye kendinizi kandırmayın lütfen. bir de benim tanıdıklarım genelde bir tane bile türkiyede kadınla sevgili olamamış tipler rusyaya gidip tercih edilince deliriyorlar. ayrıca rus kız arkadaşlarım da oldu evli/ bekar sadık olanı görmedim kafaların da hep daha iyisi varsa ona gidilir var. her milletin iyisi kötüsü vs vardır önemli olan anlaşabildiğiniz sevdiğiniz insanla olabilmek. genç bekar arkadaşlarıma tavsiyem zkinşzin doğrultusuna giderseniz dilini konuşamadığınız , sohbet edemediğiniz 2 çocuğun masrafları için çalışıp durur karınızın borçlarını ödersiniz.
  • tabii suna bir not dusmek lazim. yazmissiniz oraya rus kadini diye bir tanim. hayatinizda rus haritasina oturup baktiniz mi? acin bir bakin. cogunuzun rusya'nin amerika ile siniri oldugundan haberi yoktur.

onu gectim ukraynali, kirimli, belaurslu vs. alayi bu tanim icinde. genellemenin boku cikar tabii.

belarus nerededir haberin yok nereden bileceksin minsk' te tanistigin ile koylusunun farkini. keza ukrayna ayni, ki minsk kadininin 5-6 sene oncsiyle simdiki hali bile farkli.

de amk sen kendi icinde cozememissin daha, biri sana turk kadini nasil diye sorsa. cahil olan turkler oyle, obur turkler boyle dersin.

biraz bilen izmirli mi, rizeli mi, diyarbakirli mi diye sorar, arkasindan egitmini sorar, politik gorusunu sorar en azindan kulturel frekansi anlamak icin. hepsinin arasinda daglar kadar fark var.

ama kuzeydense bize herkes rus amk.

o yuzden kadin erkek dahil, daha bu kulturu ayirt edemeyenler bosuna burada fikir parcalamasin. sozluge dolu yorumlar lazim.
  • siz yinede dikkat edin. rusya büyük meblağlarda çocuk yardım parası veriyor, hele iki ve üstü çocuk olursa kadının hayat boyu çalışmasına neredeyse gerek yok. ayrıca babasız olmasıda bonus kazandırıyor. siz siz olun damızlık olmayın. ayrıca rus erkeklerinin çoğunun alkol dışında önemsedikleri bir şey yok ama türkler ne olursa olsun çocuklarıyla ilgileniyor. sahipsiz bırakmıyor. yani rus kadınlar hem devletten hem türkten beslenerek hayatı garantiliyorlar. ( bununla beraber çok çok çok iyileride azda olsa var)
  • oğlum evliliğe 90 gün mürsel'in tayfasında bir tane rus abla var amerikalı ateist abiyi hristiyan yapamadı diye adamın ağzına sıçtı. adam kaçtı evden lan. bence de gidin gidin ruslara asdfdg.
  • turk kizlarinin gecmisini didik didik eden turk erkekleri nedense natasha gordugunde onun bir tane biraya verdigi onlarca tek gecelik iliskisine aldirmadigi (halk dilinde gavat) icin rus kadinina para yedirmek suretiyle hem de dil engeli oldugu halde devam ettirdigi iliski turu. ama onlar cok sadik trk kzlari kzbn xd yazanlari tek tek eksiledim. bir kaza gecirin veya isten atilip parasiz kalin ondan sonra gorun o sadakati. para yedirdigin surece zaten herkes sadik.*
  • rusya'da yıllarca yaşamış araştırmacı gazeteci hakan aksay'ın rus gelinler dosyası isimli bir yazı dizisi var, rus kadınla evlenmek isteyip, çekincesi olan sözlük erkeklerine, bu evlilikte yaşanacak olumlu ve olumsuz durumlara dair fikir edinmeleri için o yazı dizisini tavsiye ederim.

#81919053 ben şu entry'imde hem o diziden bir örnek koydum, hem de okumaya üşenenler için yazısının sonunda temel sorunlara dair bir paragraf ekledim.

o yazımda belirtmediğim bir şeyi burada belirteyim, ben bu kadınların bazıları için çok üzülüyorum. çünkü burada evlenilen adamların bazıları son derece hödük ve daha önce hiç sevgilisi olmamış kaba saba, maço adamlar.

bu ara yıllık izin dolayısıyla kız kardeşimin yanında antalya'dayım. bu il de bu tür evliliklerin en yaygın olduğu yer. geçen yürüyorum, karşıdan da bebek arabalı bir çift geliyor. kadını önce arabanın dibinde bir şey aradığı için göremiyorum ama adamın 'amuna koyam anna' sesi ile irkiliyorum. bu arada telefonla kardeşimle konuşuyorum ve acil eve dönmem lazım bir durumdan dolayı. neyse anna titreyerek ayağa kalktı, beti benzi solmuş. 1.75 boylarında, 45 kg, dokunsan kırılacak incelikte narin bir kadın anna. yanında da kömür karası tenli, atletli bir hanzo. kadına sokak ortasında o kadar iğrenç bir küfür savurmasının nedeni ise anna'nın yanına sadece 5 lira alması imiş. 100 lira almalıymış, gerektikçe bozdururlarmış. neden kendisi para almamış, bu neden anna'nın sorumluluğu olmuş hiç anlamadım. adam bağırdıkça anna korktu, sindi, büzüldü, küçücük kaldı. gıkını çıkarmadığı için sesini bile duymadım. zaten boyu uzun olmasa kuş kadar bir şey. çok çok üzüldüm anna'ya, gözden kaybolana kadar da döndüm baktım ardından. adam elini kaldırsa müdahale edecektim ama benim görüş alanımdayken böyle bir şey olmadı. yalnız herkesin ortasında bu kadar iğrenç şekilde küfreden adamın anna'yı evdeyken dövdüğüne dair en ufak bir şüphe yok içimde.

yine babamın tanıdığı akp'li zengin bir müteahhitin oğlu evlendi böyle bir kadınla. oğlan babasının parasına güvenen lise mezunu bir hırbo idi. önce sürekli kadını dövdüğünü, ağzını burnunu kanattığını duyduk, sonra da işi kadının kolunu kırmaya kadar vardırdığını. çift üniversite mezunu ve yüksek lisans yapan bu kadın bu olay sonunda haklı olarak boşandı tabii. o güzellikle baştan o hödüğü niye kabul ettiğini hiç anlamadık.

sevgili rus kadınları çok güzelsiniz ve ilginç şekilde genleriniz de epey baskın. kardeşimin öğrencileri arasında top model olan bile oldu. lakin nolur biraz kentli, seküler, kibar türk erkeği bulun. sizin bulduğunuz hödükler yatakta iyi kadın istiyor ya da kadının çok güzel olmasını talep ediyor ama adam sonra bunu kaldıramıyor, kıskançlık krizine giriyor. çünkü adamın kafasında kadının kendisinden önce sevgilisi olması ya da cinselliğini yaşaması doğal değil aslında. bu işin sonu da, sizin üzerinizde çeşitli baskı ve dayağa varan evlilik içi şiddet olayları oluyor. antalya'nın denizi ve güneşi için, hayatınızı karartmayın, çok rica ederim.
  • sadık kadın yoktur, rüya görmeyin boşa.

rus kadını daha güzel dersiniz anlarım, daha hamarat kısmını da anlarım ama sadık kadın, bıdı bıdı yapmayan kadın yoktur, gerçek anlamda fıtratlarına ters.

hipergami pasaporta bakmaz arkadaşlar, kendinizi kandırmayın.
  • 8 yıldır moskovadayim, çok iyi rusça biliyorum. iletişim sorunum yok yani. bir kez 1 yıl, bir kez de 3 yıllık ilişkisi olan, beraber olduğum bu uzun süreli ilişkilerdeki kızların güzelliği ve kültür seviyesi, tr de zenginlerin parayla falan elde edemeyeceği düzeydeydi. birgün yine de bitirmek zorunda kaldım çünkü evlenmek istediler. ben istemedim. yaşım 31. bu ilişkiler biterken 25 ve 30 dum. neyse, düşündüklerimi aşağıya yazdım...

yazılanların çoğu doğru değil. abaza tayfanın hayali bir iştir bu. her ülkede iyi ve kötü bireyler vardır. ve kişiden kişiye bu iyilik görecelidir.

sadıklar, maço erkek severler falan gibi şeylere kahkahalarla güldüm. özellikle iyi yemek yaparlar kısmında bunu yazanın tam bir cahil olduğunu hissettim.

yokluktan gelip burada amsalak olursan. 5 sene sonra sürekli borç ödeyen, kârı köpeği bi adam olursun. adamın hayatını sikerler. tabi ki sevişeceksin, takılacaksın ama bırak onlar senin için çabalasın. sen kaliteni belli ettikten sonra olan zaten olur.

burada ustkultur grup ile takılmak istiyorsan sadece para ile olmaz o işler. iki uc cümle kurabilecegin bazi konular olsun, insanları etkilemeyi sadece para ve görünüşle becerebiliyorsan karşıdaki insan mutlaka bir gün seni sadece bunlar için kullanmaya başlayacaktır. ki bu da seviyesi düşük grubun işidir. tr deki zenginlerin %90 inda olduğu gibi. para ile her şeyi elde edebileceğini düşünen insanlar sadece yalanlara bezenmiş, makyajlı bir hayata sahip olur.para önemli ama her şey değil.neyse fazla uzatmayayım.

akilli ol amsalak olma. hanzolukla, macolukla bi sik olmaz.

gerektiğinde en koruyucu, en sinirli, en gözü kara adam olunur. fakat bunu alışkanlık haline getirip her boka bu şekilde davranırsan malsın demektir.

hadi hayırlı işler.
  • ulusundan bağımsız olarak her insanın karakteri ve kafa yapısı farklıdır. böyle bir ilişkinin her zaman çok hoş olacağı genellemesi saçmalıktan başka bir şey değildir.
  • o is oyle degil gencolar, gelin sizi suraya alalim;

(bkz: #104424568)