şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
  • a noktasından b noktasına gitmek değil, türkiye'deki toplu taşımanın kalitesizliği değil, zamandan kazanım değil türk kızıymış.:)

ben bugün bunu gördüm lan.

(bkz: türk kızlarının hepsinin zengin erkek araması)

hani hep diyorlar ya, adamın kuş kadar maaşı var ilk işi araba almak oluyor ya da mezun oluyor işe giriyor yine ilk işi araba almak oluyor. demek ki bunların hepsinin amacı araba alıp türk kızını tavlamakmış. türk kızı otomotiv sektörüne yaptığı katkılar nedeniyle kendisiyle ne kadar gurur duysa az.

eyyyy türk kızı, övün, çalış, güven!
  • arabalarına hemen bir ses sistemi döşetip, sokak aralarında bangır bangır müzik dinleyerek dikkat çekme çabalarına kullanıyorum ben oyumu.
  • mantıklı ve açıklayıcı entry girilmemesini düşündüğüm başlık. malum araba firmaları sazan avı yapıyormuş gibi durmuş.
  • benim için dağ, taş, bayır demeden kara parçası olan her yere gitmek istememdir.
  • (bkz: metrobüs)
  • birikmiş iyi bir para ve 10 yıllık ev kredisi yerine, eşten dosttan toplanan borç ve 3 yıllık araba kredisinin daha ulaşılabilir olması.

akabinde; eşe dosta borcu ödeyememekten papaz olmak. benzine, kaskoya, trafik sigortasına para yetiştiremeyince ilk fırsatta arabayı ilana çıkartmak.
  • hatun düşürmeye olan inançları. başka da birşey değil. gerçi ankara'daysan mesela araba elzem, o ayrı konu.
  • istanbul trafiği.

önce bu trafikte araba kullanılmaz geyiğini yüzbin defa tekrarlıyorlar. sonra paraları olunca "ama araba almaya karşıydım ben trafikten dolayı yaa" diyip hemen arkasından "neden araba kullanmayacak mışım ki" diyerek büyük bir hırsla ilk fırsatta arabalara saldırıyorlar.

siz siz olun bir şeyi "kesin olarak yapmam" demeyin. büyük konuşmayın. zira kurallar çiğnenmek içindir, kendi kendinize koyduklarınız dahil.