• düşük kredi faizleri
  • yenilerde ilk arabamı aldım. istesem daha önce de alabilirdim. yeni almamın sebebi, arabaya tutkumun olmaması. şu an bile araba benim için, mecburen kullanılan bir nesneden öteye gitmiyor.

araba alma motivasyonum, seri bir şekilde ulaşım yapmak. çok gezen biri değilim ama gün içerisinde birkaç yere uğramam gerekebiliyor.

ikinci nedenim pratik yapmak. herkes araç sahibi olmak zorunda değil ama bence herkes iyi derecede araba sürmek zorunda artık günümüzde. bunu da kendi aracımla yapabileceğimi biliyordum.

araba sahibi olmanın en iğrenç taraflarına gelince... birçok medeniyet düşmanı ile aynı trafikte sinir harbine girmek. diğeri de sürekli araba bakımı ile alakalı şeyler peşinde koşmak. sanki bebek sahibi olmuşsun da sürekli hastaneye gidip geliyorsun.

pek dile getirmek istemediğim motivasyon ise dış kaynaklı. kadınlar... ne var bu otomobillerde de, gözüne far tutulmuş tavşan gibi apışıp kalıyorsunuz? benim motivasyonum, lüks araba karşısında eriyen kadınlar değil, ola ki aile kurarsam lazım olacak diye otomobillerle bağımı sıkı tutmaya çalışıyorum. keşke arabadan nefret eden biri girse hayatıma da bisiklet sürsek. otomobil rezillik ya.
  • sadece bir yerden bir yere gitmeye yarayan bir aracın bu kadar büyük bir motivasyona ihtiyacı yoktur.

olsa bir o motivasyon değil, artisliktir.

çok değil 100 yıl öncesine kadar insanoğlu arabayı tanımıyordu. binlerce yıldır olmayan motivasyon, şuanda olması saçmadır.
  • şaka bir yana, bir süre araba kullanan bir kişiye tekrar toplu taşıma kullanmak işkence gibi gelir. araba gerçekten özellikle günümüzde büyük bir rahatlık.
  • henüz almadım. illa alayım arabasız olmaz gibi bir motivasyonum da yok. ama annemin yaşlanmaya başlaması, memelekete daha sık gitme ihtiyacı gibi nedenlerle 1-2 sene içerisinde “ayağımı yerden kesecek” cinsten bir şeyler almayı planlıyorum. tabi annem yanımıza yerleşmeyi kabul ederse onu da yapmam
  • evlilik

evlenin bakın daha neler aldırıyorlar hanımlar size

not: bekarım çevremdekileri görüyor ve gözlemliyorum
  • aşağılık kompleksidir.
  • evlenene kadar hiç bir şekilde içimde olmayan motivasyon. 35 yaşıma kadar da zorunlu olmadan araba kullanmayı sevmiyorum. bu kadar deli, eğitimsiz, yeteneksiz, dikkatsiz sürücü varken ve benzin fiyatları da bu kadar yüksekken araba kullanmaktan nasıl zevk alınır hiç anlayamıyorum. motivasyon değil zorunluluktur.
  • arabaya alışan biri bu luksten kolay kolay vazgeçemez
    yasadigim izmir için konuşursak çeşme foça urla vs yüzlerce binlerce mekan elinin altında tabi araban varsa
    ulaşımı arabasiz da yapan var illa ki ama arabam olmadığında toplu taşımaya binince gözlerimin dolduğunu çok hatırlarım
    gerçekten metro otobüs dolmuş vs çekilecek dert değil binmektense evde oturmayı tercih ederim
    hele bir de sevgilin varsa arabanin olmamasi çok koyar hareket kabiliyetin yapabileceklerin sınırlanır
    iyi kötü bı araba dursun kapının önünde
  • (bkz: bird catcher)
hesabın var mı? giriş yap