şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
 • sadece bir yerden bir yere gitmeye yarayan bir aracın bu kadar büyük bir motivasyona ihtiyacı yoktur.

  olsa bir o motivasyon değil, artisliktir.

  çok değil 100 yıl öncesine kadar insanoğlu arabayı tanımıyordu. binlerce yıldır olmayan motivasyon, şuanda olması saçmadır.
 • şaka bir yana, bir süre araba kullanan bir kişiye tekrar toplu taşıma kullanmak işkence gibi gelir. araba gerçekten özellikle günümüzde büyük bir rahatlık.
 • henüz almadım. illa alayım arabasız olmaz gibi bir motivasyonum da yok. ama annemin yaşlanmaya başlaması, memelekete daha sık gitme ihtiyacı gibi nedenlerle 1-2 sene içerisinde “ayağımı yerden kesecek” cinsten bir şeyler almayı planlıyorum. tabi annem yanımıza yerleşmeyi kabul ederse onu da yapmam
 • evlilik

  evlenin bakın daha neler aldırıyorlar hanımlar size

  not: bekarım çevremdekileri görüyor ve gözlemliyorum
 • aşağılık kompleksidir.
 • evlenene kadar hiç bir şekilde içimde olmayan motivasyon. 35 yaşıma kadar da zorunlu olmadan araba kullanmayı sevmiyorum. bu kadar deli, eğitimsiz, yeteneksiz, dikkatsiz sürücü varken ve benzin fiyatları da bu kadar yüksekken araba kullanmaktan nasıl zevk alınır hiç anlayamıyorum. motivasyon değil zorunluluktur.
 • arabaya alışan biri bu luksten kolay kolay vazgeçemez
  yasadigim izmir için konuşursak çeşme foça urla vs yüzlerce binlerce mekan elinin altında tabi araban varsa
  ulaşımı arabasiz da yapan var illa ki ama arabam olmadığında toplu taşımaya binince gözlerimin dolduğunu çok hatırlarım
  gerçekten metro otobüs dolmuş vs çekilecek dert değil binmektense evde oturmayı tercih ederim
  hele bir de sevgilin varsa arabanin olmamasi çok koyar hareket kabiliyetin yapabileceklerin sınırlanır
  iyi kötü bı araba dursun kapının önünde
 • toplu taşıma rezaleti.
  inanın başka bir şey yok.
 • "sort giyen kizin asil amaci" "makyaj yapan kadinin yarrak istiyor olmasi" tipi basliklarda bolca gorulen bilincalti irdelemesini erkek-araba iliskisine bakinca goremiyoruz bazi kekolarda. neymis tutkuymus, hobiymis, gercekten de bayiliyomus kari kizla alakasi yokmus bilmemne. ne aptal insanlar var yareppim. bu "tutkum" sandigi seyin altinda yatan motivasyonun farkinda bile olmayan ya da itiraf edemeyen/etmek istemeyen tipler umarim sarampole yuvarlanir. ( lafim arabasiyla ovunen, hava attigin sanan mallara)
 • otobüste liseli kızların fordlaması.

  körük kısmında kendi halimde giderdim, otobüs dönünce -ki döneceği yer taa anasının nikahından belli bi yer- bu kızlar da dönüp hop kucağıma düşüyor. bir oldu, iki oldu baktım popüler bir olay ve yarın bir gün “koşun tacizci var” yaftası yemek içten bile değil. düğünden sonra alacaktık arabayı, hanıma dedim beklemeye gerek yok şimdi alalım işimize yarar filan derlen kurtuldum.