şükela:  tümü | bugün
 • sol frame'i şöyle bir süzdüğümde göze çarpan hadise. cesaretsizlik. evlensem mi ey sözlük yol göster ağıtları gözlerimi kör ediyor artık. evliliğe dair cesaret arıyorsun, iyi tecrübe arıyorsun, hayatının ağzına sıçacaklar diye korkuyorsun ey sözlük erkeği.

  çok uzun yazmak yerine asıl sorun basit ve sıradan insanların mutluluğu (anne-baba, dede-nine, eski komşular, gazoz kapaklarını biriktirme, salça kaynatma, pekmez ezme) çağı geride kaldı. bitti tabi bi arabaya 20 kişi binip hep beraber ter kokularında mutlu olma şekli.

  neoliberal meydanlarda yürürken sokak aralarında senden önce gelen o kadar çok şey var (memleketin, inancın, düşüncen, araban, paran, dairen, gömleğin, ayakkabın, takın, içtiğin sigara, yediğin elma organik mi, okuduğun okul neresi, mesleğin, mesleğinde statün, işin, patronun, kaç erkekle/kadınla..) sen hepsinden önemsiz kalıyorsun ve bunların bütünü seni sen yapıyor.

  heh sistemi anladık. cesaretsizlik şimdi normalleşiyor. şimdi biriyle hayatını birleştirirken, birleştirmen gereken 40 bin nokta oluştu. sistem bey'in emri şöyle, uyurken çabucak dinlendiren yatakta sizi birleştirdim, şimdi hangi kahve makinesini alacağınız için tartışmanız gerekiyor. tatil için nereye gideceğinizi, gittiğiniz yerde nerede kalacağınızı, kalacağınız odanın manzarasını tartışmalısınız.

  sadece planları tartışıyoruz, gerçekleştirdiğimiz tek şey planları tamamlamak. yaşamıyoruz.

  konuyu toparlamak güç olacak ama cesaretsizlik için oldukça fazla item var.
  tüm bunları devirecek olan ise bilgili, okuyan, yoran, sistemin vaadine kanmayan kadınlar. bu kadınların sevgisi varsa size bir de sözlük erkeği, al al bakıyorsa sana ve gözlerini kırpmıyorsa uzunca, derinleşiyorsa bişeyler işte orada el ele olup kılıcı çekip cesaretsizliği kırmalısınız.

  yoksa 50 sinde 31 çekip devir çok bozdu deyip sağlıksız beslenmeden bi krizde gidersiniz. şans verin, cesaret edin, deneyin, evlenin.

  hiç olmadı, denedim dersiniz. ne kadar zarar ederseniz edin. tecrübesinin keyfini sürersiniz.