şükela:  tümü | bugün
 • algoritmamızı siken olay. futbol maçı oynamaktan farksız türk erkeğiyle iletişim/ilişki kurmak. yerin dibine soktuğu o 'geleneksel ritüelleri' bir yandan deli gibi arzular bu primat sürüsü. beri yandan asla dahil olamadığı ve olamayacağı modernizmin kıyılarında çırpınır durur. zavallı kadına da oradan oraya savrulan figüran olmaktan başka rol düşmez.
 • yakın zamanda birisinin " türk insanıyla ilişki başlatmak " başlığı açtığı zaman herkesin rahatlayacağı aşikar.

  tanım: kendi ırkının karşı cinsinden sıkılmış insanların hezeyanını içeren başlık

  peşin edit: hayır kadın düşmanı değilim, bu başlık bir anda karşıma çıkınca boku çıktığını düşündüğüm için yazdım.
 • (bkz: try me)
 • farkına varılamayan bir hatadır, sonrasında ise şartlara göre hatadan dönebilir veya pişmanlığınızla yaşamak zorunda kalırsınız. sadece bir örnek, bu kadarla sınırlı değil tabii. eşit maaş alırken çocukların her türlü ihtiyacı ile birlikte kendi isteklerimi de finanse edebilirken, hatta şu anda oturduğumuz ev için peşinat biriktirmişken ve yüklü miktarda kredi borcu altına girmişken yaklaşık bir yıldır maaşımın epeyce düşmesi sonrası ciddi sıkıntıya girdim. eskiden yapabildiklerimi, ki 12 yıla tekabül eder, yapamamaya ve zaman zaman kendisinden destek almaya mecbur kalmama müteakip verdiği her kuruşu kafama kakan ya da açıkça vermekten imtina ederek "ben kazanıyorum" triplerine giren biriyle yaşamak zor. bu dünya moderni görünen, eğitimli, kültürlü, doçentlik için gün sayan adamın evdeki halini keşke herkes bilebilse, en çok içimi acıtan da bu.
 • bu topraklarda ilişki başlatmak, komple zor...cinsiyetçi yaklaşılması sığ olmuş bence...
 • ön edit: üstte bir entry vardı, yazarın nick'ini hatırlayamadım şimdi, şöyle bir şey demişti: "türk erkekleriyle ilişki başlatmak dünyanın en tırt işidir." ahaha, madem öyle düşünüyorsun, ayarı yiyince de kaçmayacaksın :)

  -------------

  dünyanın en tırt işiymiş.

  buna ancak şöyle gülebilirim: zaa xdd laa laa honki ponki ^__^ zaa xd

  valla gardaş, kimse sizi türk erkeğiyle birlikte olun diye zorlamıyor. elin fransızı, yunanı hatta iranlısıyla da birlikte olabilirsin, sonra geri dönüp ağlamayacaksın türk erkeğine ama onlay bana kötü davyandılay böhü böhü diye :((

  (bkz: based on multiple true stories) =)

  "el yumruğu yemeyen kendininkinin balyoz zannedermiş" bildin mi?

  efendi gibi yaklaşan adama prim vermezsin, meriçlik yapanın götüne paspas çekersin, piç olana dünden razı olursun da sen kimsin amına koyim? ne özelliğin var ekstra? kafa sikmekten, bulandırmaktan, sürmenaj yapmaktan başka ne yaptın bugüne kadar?

  türk erkeğiyle ilişki başlatmak gayet basittir, başlatmamak da, onu zorlaştıran sizsiniz:

  * niyetinin ne olduğunu belli edeceksin,
  * bir öyle bir böyle davranmayacaksın,
  * kaşın gözün oynamayacak, ota boka trip atmayacaksın,
  * hoşlandığını söylediğin erkeğe iki gün sonra yanılmışım ben yaa :(( demeyeceksin,
  * hoşlanmadıysan direkt söyleyeceksin, peşinden koşturmaya çalışmayacaksın, bunu bir ego/duygu masturbasyonu olarak kullanmayacaksın,
  * aynı anda on yedi kişiyle birlikte olma çabasına girmeyeceksin,
  * yedekte sevgili tutmayacaksın,
  * beni neden aramıyosoooooon, beni seviyo mosooooon demeyeceksin,
  * kalitesiz olmayacaksın, internette, orada burada tanıştığın her erkeğe atlamayacaksın, karşı tarafa ilgi gösterdikten sonra karşı taraftan ilgi görünce kendini geri çekmeyeceksin,
  * seni sevdiğini söyleyen erkekten, eğer onu sevmiyorsan uzak duracaksın.

  bla bla bla.

  bir zamanlar dert ederdim gidenleri filan, artık sikime takmıyorum, giden kaybeder amına koyim, ben neden kaybedeyim.

  kafam o kadar rahat ki şimdi.

  (bkz: huzur/@larker)

  (bkz: türk erkeklerinin yabancı kız merakı/@larker)

  "dipnot: hangi milletten, cinsiyetten ya da yaştan olursa olsun, ilişkilerinde dürüst olan herkesin ellerinden öperim. ahh siz var ya siz, büyük insansınız."
 • dünya bir sürü efendi erkek doluyken tam bir mazoşist gibi davranmaktır. türk kızlarıyla türk erkekleri anlaşamıyor, zorlamanın alemi yok.

  yabancı eşi/sevgilisiyle bir türk kız ne kadar mutlu oluyorsa, türk erkeğiyle de o kadar mutsuz oluyor. istisnalar dışında durum budur.

  artık türk erkeği için yapılacak bir şey yok, adamlar dünyanın hakimi olduklarına ve en kusursuz kızlara layık olduklarına kendilerini inandırmış. kendi tipi ya da karakteri berbat olsa da adam kusursuzluk peşinde, aradığını bulamayınca da elindeki gariban türk kızına eziyet ederek acısını çıkarıyor. böyle türk erkekleriyle beraber olup kendinize eziyet edeceğinize sizin de insan olduğunuzun farkında olan yabancı erkeklerle karşılıklı sevgi ve saygıya dayanan güzel beraberlikler yaşayın. bu dediğimi pek çok türk kızı yapıyor artık. yabancı erkekle mutlu olma şansı çok daha yüksek. adamlar hem kızları köle olarak görmüyor hem de genelde çok yakışıklılar. tipik türk erkeğini mutlu etmenin artık imkanı yok, sürekli eleştirir, kınar, aşağılamaya çalışır oysa yabancı erkek en ufak sevgi belirtisi bile gösterseniz ihya oluyor.

  varsın bu götü boklu türk kamil'i size kezban desin, bu götü bokluların ne dediğinin bir önemi yok. şu kısacık ömrümüzü bunlarla heba etmeye mecbur değiliz şükürler olsun.

  not: "2-3 türk erkeği kalbini kırmış diye diyorsun" tarzı özel mesaj atmayın lütfen. hiç türk erkek arkadaşım olmadı. türk erkeğinin şerrinden allah'a sığınıyor olduğum için türk erkeklerini sadece reddederim. türk erkeğinin genelinin ne bok olduğunu görmek zor değil, illa benim canımı acıtmış olmalarına gerek yok. ayrıca "iyi türk erkekleri de var" da demeyin bir zahmet, iyi türk erkekleri stoklarla sınırlı.

  (bkz: #45086786)
  (bkz: #32940908)
  (bkz: #37248272)
 • gayet zordur, sevgilisi varken gelir sana yazar, el tutmaya calismalar, aman sevgilimden cok sikildim demeler. ıs yerinde hergun yavsamalar. sevgilisi olmayan da en az turk kizi gibi bir oyle bir boyle davranir. bir de bunlarin iliskiye baslama ya da adlandirma konusunda bitmek bilmeyen korkulari vardir. ha bir de pasam anasindan aldigi yetkiye dayanarak kendini bir bok sanir kolay kolay kiz begenmez. ay bunun kafasi basketbol topu gibi, yok bu sisman, yok bunun gozunun ustunde kas var... ruh sagliginiz acisindan uzak durmak daha faydalidir. kendilerini friendzone a sokun yeter.
 • "ilişki başlatmak" tanımı sadece "sevgili" girmiyor, normal bir arkadaşlık, iletişim durumu da söz konusuysa;

  bir türk erkeği olarak diğer türk erkekleriyle normalde iletişim de zordur. sonuçta türk erkeği menfaati yoksa ne selam alır ne selam verir. evet evet, çok sağlam genelleme yaptım. lan oğlum sonuçta sevgilisine yaklaşmak için adamlarla arkadaşlık kuran insanlar var aramızda. neyini öveyim, neyini savunayım bilmiyorum ki. #44689605

  he, bunun kadın tarafı çok mu müthiş; #49719024