şükela:  tümü | bugün
  • bir çeşit yalan.

valla etrafıma bakıyorum. yakışıklı dediğiniz adamların geneli 1.70 boy ve altında sakalıyla çirkinliğini kapatmaya çalışan adamlar.

“ayyy sen kıvançıı, kenan’ı bileyemesııın” demeyin sakın. sanki herkes bunlar gibi amk.
  • benim için yalan argümandır.

sarışın mavi gözlü kıtlığı var bir kere memlekette.

yakışıklı adam da çok yoktur haliyle.

(bkz: artist ne arar la bazarda)
  • ya ben bu türk kızı ve türk erkeği genellemelerine uyuz oluyorum. 785 bin kilometre kare ülke lan burası. kim mesela türk erkeği? aydınlı olan mı? ığdırlı olan mı? türk kızı kim? sinoplu olan mı? adanalı olan mı?
    ülke san marino kadar olur, ismine sıçtığım liechtenstein kadar olur, anlarım genellemeyi. "san marino kızları yuvarlak götlüdür" dersin, eyvallah derim, zaten 15 tane filan kız vardır memlekette. "liechtenstein erkekleri 1.95 boyunda" dersin, kabul ederim, bi akşam kahveye gitsen tüm ülke erkeklerini görürsün zaten.

türkiye öyle bi yer değil lan. misal bu ülkenin kabul edilen iki yakışıklı erkeğinden biri kıvanç tatlıtuğ, diğeri kenan imirzalıoğlu. bunların erkek olmak dışında hiçbir ortak özelliği yok lan. hangisi türk erkeği? esmer, yağız delikanlı olan mı? sarışın, renkli gözlü olan mı?

aynı şey türk kızları için de geçerli. ben izmirliyim, şimdi de çanakkale'de yaşıyorum. bence türk kızları güzel. beyaz tenli, kumral çoğu, bakımlılar, boyları fena değil.
    git iç anadolulu olana sor, doğuluya sor, tam tersi özellik söyleyip, kızların çirkin olduğundan bahsedecek belki.
    kim lan bu türk kızı, türk erkeği?
    delirttiniz beni sonunda.
  • bir yanın iran, bir yanın ırak, bir yanın suriye sen genetik haritadan ne çıkmasını bekliyorsun dediğim yalandır.
  • türk kızından güzeldir, yakışıklı olmasa da olur.
  • ben de diyordum bakalım bugün erkeklere ya da kadınlara kim nereden giydirecek diye...çok şükür bu başlık yetişti imdada. türk erkeklerine verin veriştirin, linç edin şimdi. bakalım sırada ne var?
  • yalan değildir.
    ülkedeki tüm erkeklerin aynı yakışıklılıkta olmasını beklemek zaten yersiz ancak coğrafyanın karakterini yansıtan öyle adamlar var ki, amerikan yıldızlarına değişmem. esmer olmayı kafadan çirkinlik sayıyorsanız zaten tartışmaya gerek yok.

iranlı, ıraklı, suriyeli kimi erkekler de çok ama çok yakışıklı oluyor bu arada. kuzey avrupa'nın tornadan çıkmış gibi görünen sarışın erkeklerini tercih ediyorsanız da elbette saygı duyulur.
  • bu coğrafyanın karakteristik yapısı bu. çirkin bir coğrafya burası kabul edin.

insanımız çirkin.

öyle ki bu çirkinlik dine, hukuka, ahlaka, topluma gibi pek çok şeye yansımış durumda.
  • maymuna benzeyeni de var benzemeyeni de var.. öküz olanı da var olmayanı da .. genetik olarak çirkin onların da elinde olan bir durum değil aslında. yuvarlanıp gidiyoruz işte.
  • insanımız çirkin mi tartışılır görecelidir fakat şunun bilinmesi gerekir, sırf cografi olarak ortaya çıkan farklılıklar sebebiyle, daha az bulundugu için ragbet gören tiplerin, sırf hergun denk geliyorsun diye çevrendekilerden daha güzel oldugunu iddia ediyorsan kısaca malsın. ornegin iskandinav ülkelerinde kıvanc tatlugu tek kalemde sikertecek adamlar varken kıvancın burada peygamber olması dogal bir refleks olabilir fakat bazı şeylerin de farkında olun. fiziki olarak güzellik kriterlerinizi gözden gecirin. biraz evrensel düşünün. not bu arada sarışın mavi gozluyum. şaka şaka burak ozcivite benziyorum yazıdan da anlaşılacagı uzere.

edit: tamam amk tamam hafiften güldür güldürdeki bilali de andırıyoz ne var