şükela:  tümü | bugün
  • türk kültüründe erkek algısı her zaman çok farklı olmuştur. erkek çocuk doğduğundan itibaren, sen kralsın, harikasın, en büyüksün şeklinde yetiştirilmiştir. her zaman için erkek çocuklarının, kız çocuklarına göre hataları daha fazla aileler tarafından ört pas edilmiştir. düşünün bu şekilde büyütülmüş yüzbinlerce çocuk.

şu an çevreme bakıyorum özellikle yirmi ve otuz yaş arasını baz alacağım. belirli bir zümrenin üzerinde beyaz yakalılardan oluşan bir çevreye sahibim. doktor, mühendis, avukat vs... en başarılıları hep kadın arkadaşlar. liseden bu yana gözlemliyorum, kadın arkadaşlar hep erkeklerden daha iyi konumlara geldiler.

neredeyse yurt dışı ve yurt içi farketmeksizin her kadın arkadaşım bir meslek sahibi ve işini de çok başarılı bir şekilde gerçekleştiriyor. bu arada erkek arkadaşlarıma bakıyorum, yakın arkadaşlarımı gözlemliyorum fakat hep bir tökezleme, hep bir hayatı sorgulama. sürekli bir şikayet içerisindeler ve bir kısmı iş bulamadı. neden geri kaldılar? davranış durumu hep bir ben buna layık değilim modunda hareket ediyorlar.

inanır mısınız bilmiyorum fakat kadın arkadaşlarımın sektör başarısı yüzde yüze yakınsa bu oran erkek arkadaşlarda neredeyse yüzde ellinin altında. acaba, yetiştiriliş tarzı ile mi alakalı bir durum? artık ben bu durumu buna yormaya başladım. çünkü kadın yetiştirilirken, hataları örtülmedi, sen yapacaksın dendi. daha mücadeleci yetiştirildi. aman kızım sakın kimseye muhtaç olmayacaksın rol modeli kullanılarak topluma karıştırıldı.

kadın arkadaşlarım sürekli bir başarı elde ediyor ve erkek arkadaşlarını veya eşlerini ise o başarıyı yakaladıkları ortama sürüklüyorlar veya taşıyorlar. sanırım eskiden bu örnekler tam tersiydi fakat şimdi tamamen tersine dönmüş gibi gözüküyor.

kendini lord sanan erkek arkadaşlarım ise maalesef halen üzerlerinde don olmamasına rağmen kral rolünde hayatlarına devam ediyor.

sanırım birilerinin kral çıplak demesi lazım.
  • durumum vardı kendimi feda ettim okudum. ben yandım siz yanmayın okumayın beyler klasik histeri.

tanım: öyleyse artık erkeklerin zengin kadın bulabilme ihtimalini doğuran durum.
  • siktir deli
  • başlığı açanın küçük çevresi tarafından tümevarım sonucuyla elde edilmiş sonuçlardır.
    "ev hanımı" mesleği bu kadar yaygın olan bir ülkede "türk erkekleri güçsüzdür" demek mantıksızlığın dik alasıdır.
  • feminazi bir teyzemiz rüyasını anlatmış galiba.
  • -ne kadar güçsüzsüz öyle rıfkı, bir kavanozu bile açamadın. sana darıldım, o yüzden bu gece başım ağrıyacak, huh.
  • ev taşırken o yüzden hep kız arkadaşlarımı çağırıyorum.
    koca kanepeyi tek kişi sırtlanıp çıkarıyor 158cm 49 kg merve.
  • kıçımla güldüğüm beyan.
  • trafikte kavga etmemiş yazar söylemi.

hesabın var mı? giriş yap