şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: türk kızlarının hepsinin zengin erkek araması) başlığından ilhamla.

türk erkekleri ne yazık ki yüz ya da vücut olarak standartı yakalayamayan kadınları beğenmeyip aşağılarlar. ekşisözlük'te de bolca örneği görüleceği üzere fiziksel özelliklerinden ötürü çirkin addettikleri kadınlara hakaret ederler (çirkin buldukları kadınlar tarafından 'bile' tercih edilmemelerinin bir öfkesi olsa gerek). fiziksel özelliklere göre hakaret edip aşağılamayı çok normalleştirirken kendilerinin davranışları eleştirildiğinde, eleştiren kişiye yine hakaret ederler. değişik bir döngü.
  • katılmıyorum. güzel muhabbeti olan her kadın zaten göze güzel görünür. dünyalar güzeli olsa da fakat kafasının içi boş olduğu sürece ve bana bir şey katmadığı sürece hiç bir anlamı yok.
  • katılmadığım önerme. ben çirkin ama fit seviyorum. *
  • türk kızlarının hepsinin ortalaması çirkin ve kısa boylu olmasından dolayıdır.
  • hiç tereddütsüz %100 doğru olan önerme.

bir arkadaşım var. 130 kilo civarı. kel, yüzü de kilosuyla orantılı olarak hoş değil, hele muhabbeti çekilemeyecek türden. bu adamdan hoşlanan bir kadın var. o da kilolu. adam diyor ki kız kilolu ve çirkin. sen nesin peki kardeş diyeceksin de erkeklerin aynaya bakmadan kadın şöyle güzel olacak, böyle alımlı olacak tavırlarını bildiğim için susuyorsun. bu ülkenin erkekleri lafa gelince zeki olsun, trip yapmasın diyor olsa da tek kriterleri kendilerine güzel gelmesi.
  • hepsi birer golden torso olduğu için hakları tabi...

(bkz: ironi)
  • bence aynaya bakıp iç dış muhasebesi yaptıktan sonra kendine göre güzeli ve yakışıklıyı aramakta sorun yok. yeter ki herkes dürüst olsun aynaya bakarken.
  • hayır güzel kız aramıyorum. güler bir yüz,hamarat olması yeter. mesela uzun zamandır benim yüzümde güller açtıran, kendimi değerli hissettiren biri var her gün elinde bir tabak yemek,kek,pasta ile kapımı çalıyor. geçende numaramı aldı. aşık mı oluyorum lan yoksa ben ?
  • kendi güzelliklerine dair hiçbir şey yapmıyorken ve özbakımdan bihaberken göze ironik gelen durumdur.