• doğru olan önermedir. bir arkadaşım var, adamın boyu 1.65, kilolu, suratı gerçekten tipsiz, muhabbeti çok boş, kel ve bütün bunlara rağmen inanılmaz egoist bir herif. 36 yaşında, ailesiyle yaşıyor. bu denyo dünyalar güzeli bir kızı siktir etti, daha iyisini arıyormuş. içimden allah belanı versin, dışımdan kısmet bu işler canım dedim.
  • türk erkeklerine mahsus değil tüm dünyada böyle bu durum. tıpkı kadınların statülü erkek araması gibi.

ne diyoruz hep; başarılı/zengin erkeğin karşılığı başarılı kadın değildir, güzel kadındır. aksi olsa iş adamları futbolcular güzellerle değil, başarılı kadınlarla sevgili olurlardı. ha güzel kadın aynı zamanda başarılıdır daha değerli olur tabii. ama güzel olmayan kadının başarılı olması, o kadını başarılı erkeklerin radarına sokmaz.
  • bence aynaya bakıp iç dış muhasebesi yaptıktan sonra kendine göre güzeli ve yakışıklıyı aramakta sorun yok. yeter ki herkes dürüst olsun aynaya bakarken.
  • daha fenası kirpiden hallice kara kuru kürdan kollu türk erkeğine kız beğenemeyen, oğlunu kıvanç tatlıtuğ sanan türk annesi.
  • katılmıyorum. güzel muhabbeti olan her kadın zaten göze güzel görünür. dünyalar güzeli olsa da fakat kafasının içi boş olduğu sürece ve bana bir şey katmadığı sürece hiç bir anlamı yok.
  • başlık altındakilere bakılırsa kimse fiziksel güzellik aramıyor, herkes iç güzelliği peşinde.

eh, peki. madem kimse istemiyor, listeye adımın birinci sıradan yazılmasını rica ediyorum.*
  • (bkz: maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisi)

eğer bir erkek yemek yapmayı bilmiyor ve karnını bile doyurmayı beceremiyorsa ona yemek yapacak bir kadın arar. bu ihtiyaç piramidinin ilk basamağında yer alan bir arayış.

eğer birey olarak kendinizi geliştirme fırsatını yakalamış ve gerekli eforu harcamışsanız birlikte olacağınız kadın dahil dış dünyanız ile tüm etkileşimlerinizde farklı arayışlar başlayacaktır.

örneğin hiçbir maddi varlığı olmayan bir kadın -güzel de olsa çirkin de olsa- zengin bir adam arayacaktır.
    piramidin üst basamaklarında yer alan bilişsel ihtiyaçlarını gidermek isteyen bir kadın ise zeki erkekleri tercih edecektir.

genelleme yapmak zorunda kalırsak türk insanının -kadınıyla erkeğiyle- estetik anlayışı zayıf kalmıştır. bu yüzden dış güzellik ekseriyetle aranan başlıca özelliklerdendir. iskandinav toplumlarında dış görünüş önceliğini kaybeder.

peki ama aynı insan grubunun bilişsel ihtiyaçları da eksik değil mi neden bu arayışa girmiyorlar? çünkü bilişsel ihtiyaç farkındalık gerektirirken, estetik ihtiyaç direkt duyularımızla algıladığımız, sadece gözünüzü kullanarak karar verebildiğimiz bir arayıştır.
  • birkaç ciddi ilişkim oldu. tüm kız arkadaşlarım sokakta insanların gözden kayboluncaya kadar izlediği güzel kızlar değillerdi.

akıllılardı, güzel espiri yaparlar ve espriden anlarlardı.

şefkatlilerdi, üzüldüğümde üzülürlerdi.

duyarlılardı, dünyanın diğer ucunda bir canlıya zarar gelse üzülürlerdi.

anlayışlılardı. olmayacak şeyler istemezlerdi.

azimlilerdi. en az bir sanat ya da spor dalında başarılılardı.

özetle huyları fiziklerinden güzeldi. hepsinin hakkı var üstümde.

güzel kızlar sadece güzel. başka hiçbir meziyetleri yok. toplumumuz güzel bir kızın sanatla ya da sporla ilgilenmesi adeta yadırgıyor. "ya sen güzelsin hiçbir şey yapmana gerek yok" mesajı veriyorlar.

elbette istisnalar vardır ama toplumumuzdaki güzeller genellikle içi boş insanlar. erkekler de dahil.
  • işte erkeklerin gerçek yüzü vay anam bunu kadınlara nasıl yaparlar vıyvıy aman nasıl bazı kriterleri olur. ben redpille geçiyorum intikam alaçam. hepiniz oçsunuz.
  • evet doğrudur.. her erkek güzel kadın ister fakat tipine ve sosyal durumuna göre kimisi güzel kadınları bulur kimisi de kendi gerçeğini farkedip kendine daha uygun biriyle olur.. bu kadınlar için de geçerlidir ama onlar yakışıklı olmasından ziyade sosyal durumuna daha çok bakarlar..
hesabın var mı? giriş yap