şükela:  tümü | bugün
  • toplumumuzun kanayan yaralarından biri. ya suç ailelerin aslında. ver yesin, ört yatsın tarzı çocuk yetiştirdikleri için erkek bireyler nerede nasıl davranacağını bilmiyor. hayır yani şiddet olayları zaten almış başını gitmiş, bir de gündelik yaşantısında yontulmayı bekleyenler var.

türk erkekleri özellikle flört aşamasında çuvallıyor.

1. kadını evden alıp eve bırakmak yerine “gidince haber ver” demek

2. emeklemeden koşmaya çalışıp mevzuyu hemen cinselliğe getirmek, imada bulunmak.

3. yemeğe çıkınca elinin ayağına dolaşması ve garsonlara nasıl davranacağını bilmemek.

4. aynı anda birçok kadınla oynaşmaya çalışmak.

5. kişisel bakımını ihmal etmek.

6. romantizmden gram anlamamak.

7. çiçeği bile gereksiz bulmak. ruh okşamamak.

8. davet edilmediği halde eve gelmeye çalışmak.

9. arabasını kadından çok sevmek. kadın arabanın kapısını hızlı kapatınca triplere girmek.

10. seni seviyorum demeyi ılıklık sanmak.

bunlar çevremde gözlemlediğim son derece kaba davranışlar. allahını seven üzerimize nezaket atsın.
  • bir tanesini bile en ufak şekilde kendimle bağdaştıramadım. ben yalnızım,ya bunlar ?
  • kişisel bakım önemli. bunun kadınlarla alakası yok ki. kadınlar için bakım yapan zaten maldır aq.

hayalimdeki arabayı alsam hayatıma girmiş ve girecek kadınlardan daha çok severim. dünyanın yarısı kadın, arabam ise bir tane.

seni seviyorum demek başta çok çok çok zor bir şey lan ama çok söyleyince de anlamı kalmıyor zaten. ayrıca götü kaldırıcı bir etkisi var.

aynı anda bir çok kadınla oynaşmaya çalışmak seni ilgilendirmez. öyle kişilerle birlikte olmazsın. kadın veya erkek orospu ruhlu olmaya gerek yok bence de. bir kişi ile yola gireceksen kalanları da görmeyeceksin. aksini istiyorsan biriyle yola girmeyeceksin.

çiçek çok gereksiz.

romantizm yalan, aşk yok.

yemeğe çıkınca elin ayağın dolaşması zamanla geçer. heyecandan olur.

kimin emekleyip koşacağı insanlara kalmış. aynısını bir kız yapsa sorun olarak görmezsiniz. erkekler mutlu bile olur hatta. ama kızlara emeklemek yerine koşunca galiba piremses egoları yeterince şişirilmediği için hoşlanmıyorlar. önce romantik davranıp, hediye alıp, ölen bitkiler getirip harika biri olduğunu söylemeliyiz ki piremses hissetsinler. ama bu kızdan daha değerli bir arabası olan bir erkek için buna gerek yok ona direk verirler.
  • (bkz: hatunların efendi adam yerine piç tercihi)

umarım yeterince açıklayıcı olmuştur.
  • (bkz: öyle başa böyle tıraş)

nezaket nedir bilmeyen bir kadının nezaket istemesi saçma geliyor. saydıklarının hiç biri kabalık değil tersi de naziklik değil.

özetle diyorum ki, sen nesin ki iyisi seni bulsun.
  • 1- elin ayagin yok mu? sen neden bi erkegi alip evine bırakmıyorsun. isinize gelince kadin-erkek esit, gelmeyince bizi evden almiyüürlar.

2- turk kadinin kanayan yarasi. herkes sizi yataga atmaya calisiyor, aynen. erkeklerin baska isi yok cunku.

3- herkes sizin kadar kasarlanmis degil maalesef. biz naifiz, heyecanlarimiz var.

4- sizin yedek kulubenizin yaninda lafi bile olmaz.

5- kisisel bakim dediginiz, pahali parfum sanirim?

6- bir suru tc vatandasi olmayan arkadasim var. hicbiri romantik degil? erkegin dogasinda yok.

7- cicegi gerekli bulan erkek yalan soyluyordur.

8- dogamizda var, avciyiz. ayrica bu kadinina gore degisir.

9- bi ton para saydigim arabanin kapisini anam sert kapatsa ona bile trip atarim, size mi atmayacagiz? ayrica o araba biz de olmasa yuzumuze bakmazsiniz be?

10- sori ama kimse sizi gercekten sevmemis. cevrenizi gozden gecirmekte fayda var.

t: bir kezbanin yakarisi.
  • daha birinci madde "kadını evden alıp eve bırakmak yerine “gidince haber ver” demek" ile başlayan davranışlar bütünü.

yavrum siz kendinize hayat arkadaşı değil de uşak arıyor olmayasınız?
  • kibar erkek ile karşılaştığında "sen bana mı yürüyon?" diyen kadınlar var sevgili dişiler. adam ne yapsın? bir nevi kendini koruma , yanlış anlaşılmaktan çekinme de olabilir.

ayrıca hayatım boyunca binlerce yabancı ile bir arada bulunma şansım oldu. pek çoğu ile en az bir haftalık periyotlarda aynı ortamda bulunmak zorunda kaldım. çok rere rörö dediğiniz adamların da kadınlarına nasıl davrandığına pek çok kez şahit oldum. yine de siz daha iyi bilirsiniz tabi sevgili türk kadınları ama yanılıyorsunuz.

öncelikli olarak neden milletçe bu kadar nezaketsiz olduğumuza yönelmeniz lazım.

tanım: (bkz: genelleme)
  • türk kadınları maço erkek sever. burada yakınıyorlar ama türk kadınlarına iyi davranırsanız ilişkiniz yürümez.

kadına kötü davranıp üstün erkek, korunmaya muhtaç zavallı kadın tiyatrosu oynamanız gerekiyor ki türk kadını mutlu olsun. o bir türk kadını. o öyle yetiştrildi. iyi davranırsanız sizden ayrılıp kendisine kötü davranan erkeğe gider.