şükela:  tümü | bugün
  • 15 ülke gezen bir türk erkeği olarak yarı yarıya doğru olan tespit. diğer doğru olan yarı is türk kadının, dünyaya baktığımız zaman çoğu milletin kadınlarına göre daha egoist, bencil olduğudur. güzelliğe girmedim bile.
  • akraba evliliğidir net. bu millet asırlardır kuzenlerini sikiyor. genler körelmiş durumda. herkes aslında kendisiyle evleniyor.
  • geçen bir sosyal hesapta bir kadının isyanı
    "biz o kadar makyaj yapalım, güzellik, bakım para harcayalım. adamların tek derdi iddaa kuponu" herhalde bazı şeyleri özetliyor.
    yer üniversite kantini
    saat 08.00
    kızlar süslü püslü, rujlu makyajlı
    erkekler yattığı tişörtle okula gelmiş.
    gerçekler bunlar kızlar çok da şşy yapmayın.
    not: türk erkeği yakışıklıdır ama bakımsızdır.
  • davranış, giyim ve konuşmayı bilmemelerinden genellikle.
    evden dişlerini fırçalayıp çıkan erkek kendine metroseksüel diyor.
  • yakışıklılık ile kast edilen çekicilik olsa gerek. genetik özellikler sebebiyle fark yaratan güzellik, yani yakışıklılığı bir tarafa koyarsak türk erkekleri olarak çekiciliğimizin zayıf olmasındaki en önemli husus bakımsız olmamızdır. bu genel bir tabir olup, içini dolduracak olursak,
    1- giyinmeyi bilmiyoruz. mesele pahalı şeyler giymek değil, giydiklerimizin renk, kesim vb açıdan uyumsuzluğu, boyasız, pasaklı ayakkabılar. birçoğumuz zevksiz.
    2- kişisel hijyen açısından zayıflık söz konusu olabiliyor (pek genelleme yapmıyorum bu hususu)
    ağız bakımı, duş alma, tırnaklar, deodorant/parfüm kullanımı
    3- atletik vücut noksanlığı. birçoklarımızda zayıf veya kilolu orantısız vücut var (yalnız son yıllarda erkeklerin bu konuda daha fazla çaba harcadığını da görmezden gelmemek gerek)

sadece giyim ve kuşam bir de kişisel bakım ile birlikte var olandan çok daha iyi görünmek mümkün.
  • avrupa’da türk erkeklerinin beğenildiğini zanneden bazı gafiller olmuş. bir kadın olarak hiçbir yabancı kadın arkadaşımdan (25-30 kadın) türk erkeğiyle ilgili olumlu bir kelime duymadım. size samimi davrananlar muhtemelen hesap falan ödetme derdindedir. dümdüz çirkinsiniz bu sizin suçunuz da değil. salın artık, başka yönlerden geliştirmeye çalışın kendinizi bari kompleks yapacağınıza.
  • erkekleri güzel olmadığı gibi kadınları da güzel değildir.

sebebi de açıktır
    (bkz: görücü usulü)
    80 döneminde doğanlar çirkin de 2000 dönemi çocukları neden güzel sizce?
  • mesele yakışıklı olup olmamak değil , özgüvensiz olmaktır dediğim nedenler.
    şunu da belirteyim, nasıl ki bir kadının güzel olma zorunluluğu yoksa, bir erkeğin de yakışıklı olma zorunluluğu yoktur. nasıl ki bir kadın, sırf bir erkek istedi diye tarzını veya kendisini değiştirmeme özgürlüğü varsa, bir erkek de bir kadın için kendini değiştirecek değildir. herkesin kendi tarzı var.

birçok başlık altında kıl, tüy, yün muhabbetleri görüyorum, bu ise bu muhabbetleri çeviren kadınların kelli felli adamlardan başka birilerine bakmadığını gösteriyor. ola ki genç bir adam bile olsa, öncelikli olarak kadınlarda kol kıllarının güzel gözükmediğini söyleyen erkeğe “kıllarımızı almak zorunda değiliz” diye çemkirmeyi bırakmak gerekiyor zira hem çelişkili hem suçlu/güçlü olmak çok göze batıyor.

yine unutulmaması gereken bir diğer konu ise anneden geçen baskın genler. baba, çocuğu tek başına yapmadığı için haliyle bebekte anne-babanın ortak bir geni oluyor ve bazı durumlarda babanın, bazı durumlarda annenin geni çekinik oluyor. yani “çirkin” diye etiketleyip rafa koyulan erkeklerde, onu doğuran annenin izlerinin olma ihtimali yine yarı yarıya.

eğer illa cinsiyetler arası bir noksanlık arıyorsak kadına da bakmamız gerekir. bir gerçek vardır ki bu da türk kadınının birçoğunun inanılmaz derecede egoist olduğudur. birçoğu kelimesinin altını bastırıyorum çünkü hala parmakla gösterilecek sayıda kalan bir kısım kadın samimi, güler yüzlü, alçak gönüllü ve empati sahibi olabiliyor.
    ısrarla bkz: türk kadınlarının %91'inin kendini güzel sanması
  • hiç biri kendine bakmıyor çünkü.kaşını hiç aldırmamış kötü saç kesimli kötü giyimli erkek dolu etraf. hele yağlı uzun saç sakalla gezen bir tayfa var onun varlığından bile bahsetmek istemiyorum.türk kadını tarafından beğenilmediği için ruslara ağzı akan abazanlar sizin nereniz karizmatik olsun aq.genelde bu kız bu adama nasıl bakmış yorumları yaparım ama bu erkek bu kıza nasıl bakmış yorumu yapmam çünkü yok öyle bir şey milyonda bir.
  • sağlıklı döl üretilememesi. akraba evliliği. çevrem nedeniyle zengin görmüş geçirmiş insanlarla münsabetim çok. bu insanlar belli bir dönemin zengini sonradan görmüşü köyden şehre inen müteahhitleri değil. dört kuşak dededen zengin beyaz türkler. adamlar/kadınlar hakikaten düzgün yüz simetrisine sahip. çocuğundan yaşlısına filinta gibiler. tenler beyaz tipler aryan. neden mi? çünkü bırakın kuzeniyle evlenmeyi 3 göbek uzak akrabaları ile dahi evlenmiyorlar. sağlıklı ve geniş döl havuzları (böyle deyince garip oldu * ) genetik çeşitlilik söz konusu.

abartmıyorum hepsi aryan tipli. ama bu insanlar türkiyenin gerçek sosyetesi. boktan nargile kafelerde. veya sonradan görme sosyetelere yönelik vasat mekanlarda bulamazsınız. eczacıbaşı,mermeci gibi ailelerin fertlerine bakın. zorlu avm de bazı tiplere bakın. ingiliz sanıp yanından yürüdüğünüz o sırma saçlı renkli gözlü muhteşem simetrili süt tenli kadınlar/adamlar gayet türk.

ayrıca akraba evliliğinin zeka bakımından da oldukça olumsuz etkileri söz konusu.