şükela:  tümü | bugün soru sor
 • elimizde oran verecek bir veri olmadığından katılmadığım gerçek. türk halkının %99'u müslümandır gibi genel geçer ama atmasyon bir iddia olmuş.

  oranların dışında değerlendirmek gerekirse tarihsel süreç içerisinde, özellikle araplaşma etkisi ile türklerde eşcinsel (erkek erkeğe) ilişki yaygınlaşmıştır. katolik kilise kayıtlarında türk'lerden bu şekilde bahseden bir dolu kaynak var ama bunları propaganda içinde yapmış olabilirler.

  avrupa'da erkek erkeğe (makattan) ilişkiye verilen ad türk stilidir. bu da bir karalama olabilir.

  islam etkisi altında ki topraklarda, arap adetlerinden kaynaklı erkek erkeğe ilişki, erkek çocuklar ile ilişki pek yadırganmaz ve günümüzde bile yaygındır. bu toplumsal bir olgu olduğundan ayıplanması saçma olur. öz türk adetlerine pek uymadığı için uzun yıllar türk'lerde yayılmamış ve arap kaynaklarında dahi ''türkler erkek erkeğe ilişki yaşammıyor'' diye şaşkınlığa yer verdirtmiştir.

  oranı bilemeyiz fakat az olduğunu söylemek de saçmadır. bu topraklarda etkisini süren yunan ve arap kültürü erkek erkeğe ilişkiye olumsuz bakmayan kültürler ve biz iki kültürden de etkilendiğimiz için normal karşılanabilir.

  edit: başlığı açan ve kınama dolu bir entry vardı, arkadaş sanırım kaçmış. başlık başa kalmış. kültürel öğelerle dalga geçilmesi veya aşağılama aracı olarak kullanılmaması gerekir.
 • (bkz: erkek erkeğe mastürbasyon yapmak)
  (bkz: nasıl gay oldum?)

  benim fark ettiğimse şu şekilde; türk erkekleri erkeklik kimliklerine o kadar aşıklar ki kadınlar olmasa keşke de erkek erkeğe işimizi halledebilseydik modundadır. bros comes before ho's