şükela:  tümü | bugün
1278 entry daha
 • yılmaz vural reyiz noktayı koymuştur:

  "stad var, 600 milyon $ yayın geliri var, altyapı tesisi var, 7-18 yaş arası 20 milyon çocuğumuz var. herşey var ama ne yok melih? bunları harmanlayacak beyin yok. biz kafatasçı değiliz. yabancı sınırı 14'te değil, tamamen kalksın. mesele yabancı sınırı değil ki, mesele yetiştirememek. biz istiyoruz ki, hooop hemen olsun, bekleyemiyoruz. bekleyeceğiz melih, öyle değil mi? bu çocuklara kızmayalım anca bu kadar yetiştirmişiz. hatta yarıdan çoğunu bile biz yetiştirmemişiz. oradan buradan toplamışız. "
 • 0 yabancının olduğu, tamamen yerlilerin oynadığı bir lig düşünün. kendi içinde adil midir? bence evet. peki yabancı futbolcu ne için lazımdır? avrupa kupalarına katılan takımlar rakipleriyle eşit şartlarda yarışabilsin diye. peki 2.lig takımları avrupa kupalarına katılabilir mi? ancak türkiye kupasını kazanırsa milyonda bir ihtimal. peki o zaman 2.ligdeki yabancı olayı neden tartışılmaz ya? 10 tane yabancı hakkı var burada lan, 5'i oynayabiliyor. hangi amaç için abi? kazanan süper lige çıkıyor, tek getiri bu. komple türkler oynarsa da gene kazanan süper lige çıkacak. eee ne değişti?

  tamamen yasakla orada yabancı oyuncuyu. koy kurallarını, 0 yabancı, alt yapıdan 25 kişilik kadroda en az 10, 18'de 5, ilk 11'de 3 futbolcu gibi bir kural getir. 25 kişilik kadroda 5'den fazla 30 yaş üstü futbolcu olmasın misal. kendi aralarında yarışacakları için haksız rekabet durumu da yok. yemin ederim olay budur ya. hem bu sayede süper lig takımlarında şans bulamayan gençler kiraya gidip orada şans bulabilir. şu anda 2.ligdeki zencilerden büyük takımların kiraya verdikleri bile oynayamıyor.

  süper ligde, hele hele büyük takımlarda futbolcu yetişmez abi. yetişir de bizim ülkede, günümüz şartlarında yetişmez. çünkü büyük kulüpler avrupa için, anadolu kulüpleri de büyüklerle rekabet edebilmek için yabancı almak zorunda. fabrika hatası olarak yetişen gene yetişsin. beğen beğenme volkan demirel 2.ligden yetişme. gökhan gönül, tuncay şanlı, selçuk inan, servet çetin, çağlar soyuncu, cengiz ünder vs.. hep 2.ligden çıkma topçular.

  kısaca asıl kısıtlama 2.ligde olmalı, süper ligde değil.
 • 6 ekim 2017 türkiye izlanda maçından sonra tekrar gündeme gelecek sınırlama. sesimizi her seferinde daha gür çıkarmamız gerekiyor. yoksa yemin ederim şu ülkedeki tek eğlencemiz futbolu da elimizden alacaklar.
165 entry daha