38 entry daha
  • profesyonel kültürün bir türlü yeterli seviyede oluşturulamaması, mali kaynakların iyi idare edilememesi, tesisleşmede zayıf kalınması, türk ekolü oluşturulamaması, oyun disiplinsizliği, istikrarsız başarılar, altyapının ihmal edilmesi, yabancılara tonla para verilmesi sepebleri sayılabilir.
  • fakir olmamız.

oyuncuları elimizde tutamıyoruz. istikrar yok... talisca, sörloth ve daha niceleri isimleri neden ülkemizde tutamıyoruz? sorunun cevabı başlığın cevabını da veriyor.
  • (bkz: 3 temmuz ve artıkları)

(bkz: bu ateş üfleyerek sönmez)

kendi çıkarları için ateşe körükle gidenler bugün çıkıp konuşmasınlar..
  • https://listelist.com/…-hakkin-rahmetine-kavusmasi/

6 sene önce hazırladığım bir liste. bakıyorum da hala geçerliliğini koruyor gibi. listenin bir yerlerinde ufak bir şekilde bahsetmişim ama başlı başına bir madde olarak ekleyebilliriz artık;

siyasetin futbolun içine işlemesi. tabureye vuran bu oldu.
  • işin içine siyaset girmesi + federasyon ve kulüp yöneticilerinin iş adamlarından oluşup futbol hakkında teknik bilgisi olmayan kişilerin yönetmesinden dolayı. futbolu yöneten adamın futbol konusunda eğitim almış birinin olması gerekir. (bkz: almanya)
  • vizyonsuzluk
  • 1- siyasilerin futbolu popularite, iş adamlarının ise rant kapısı olarak görmesi. futbol ortamının spordan uzak kişilerin müdahalelerine çok açık olması

2- medyada yer alan spordan ve etik ilkelerden uzak gs-fb fanatiklerinin yarattığı algılar, kuluplere yönelik yaptıkları manipülasyonlar ve kişilere yönelik belaltı müdahaleleri,

3- kültürel kodlarımızın uzantısı olarak altyapıda rekabet, gelişim, bilimsel eğitim gibi faktörler yerine torpilin had safhada olması. aynı zamanda eğitim sisteminin, eszamanlı olarak futbolla beraber okul hayatının yürütülemsine imkan tanımaması

4- kuluplerin yönetim yapılarının tabi olduğu hukuksal mevzuatın son derece yetersiz olması

5- kulupler üstünde mali denetimin yetersiz olması ve bunun sonucunda mali yaptırımların sorumlu kişilere uygulanmaması.

6- amatör futbol organizasyonlarının sporu ve futbolu seven toplulukların ortak çabalarıyla değil de kişilerin çabasıyla ayakta kalabilmesi, daha açık ifadeyle toplumun sporun içinde yer alma imkanlarının dar olması.
  • yerin dibine batsın çokta umurumda.
  • denetimsizlik her yerde olduğu gibi
  • siyasetin rant kapısı hâline gelmesi. haksızlıklar, hukuksuzluklar.
294 entry daha
hesabın var mı? giriş yap