şükela:  tümü | bugün
514 entry daha
  • amatör futbola bakış açısıdır kardeşim. ülkemizde amatör futbol kulupleri, vergi muafiyeti sağlayan kuruluşlar olarak görülüyor. çünkü, amatör kulüplere yapılan bağışlarda vergi muafiyeti sağlanmakta. hal böyle olunca, bu işe de genelde büyük şirket sahipleri yöneliyor. adam şirketinin vergisini kendi kulübüne bağışlıyor, giderlerini kulüp gideri olarak gösteriyor, vergiden muaf oluyor, parayı bir cebinden çıkarıp diğer cebine koyuyor. futbolun gelişmesi falan da bu adamların umrunda olmadığından kulübü de o doğrultuda yönetiyorlar ve amatör idealist futbolcuyu da antrenörü de futbola küstürüyorlar. tff de ne yazık ki buna göz yumuyor, gerekli denetimi yapmıyor. savcılığa gidip suç duyurusunda bulunuyorsunuz, tff özerk bir kurumdur bizim bir yaptirimimiz olamaz diyorlar. tff'ye şikayete gidiyorsunuz, 'olmaz' diyorlar. "bu ettiğin şikayetleri tek tek ispatlamak zorundasın biz ugrasamayiz" diyorlar. ayrıca şikayet için de 200tl vermen gerekiyor diyorlar. ulan senin işin ne? orada ne diye maaş alıyorsun? ben ki bir lira çıkarı olmayan adam geliyorum bu kadar uğraşıyorum ediyorum. neden? futbol bu kirlilikten arinsin, daha iyiye gitsin diye. sen ne diye önüme taş koymaya uğraşıyorsun? bu suçu örtbas etmeye çalışmak, suçluyu savunmak değil midir? kısacası ülkemizde ahlaklı sporcular, idareciler ve yöneticiler olmadikca futbol bu kirli bataklıktan da rantcilarin pencesinden de kurtulamaz, biz de 300bin kişilik izlanda nasıl bizi yener yeaa diyip sahadakileri ruhsuzlukla suçlayıp dururuz. ama durun, bu işin peşini asla bırakmayacağım...