• sözüm meclisten dışarı ben sadece gördüklerimi deneyimlediklerimi aktarmak istiyorum. burda suç tamamen gelinlerde değil. bazen onları böyle davranmaya iten çevresel faktörler olabiliyor. şöyle ki: önce evlenmen için ailen baskı yapar. öyle böyle birini çıkarırsın karşılarına ya da onların uygun gördüğü insanla bir yola girersin. en başı zaten trajikomik. ilk gelişte kız verilmez deyip usulünce erkek tarafını yollarlar. öyle böyle bi isteme olur. nişanı kız tarafı yapar denir. masraflar kız tarafına yükleniiiiiir derken yok nişan alışverişi çıkar piyasaya hoppalaaa. kızım sanki atletsiz kilotsuz geziyorsun çok afedersin. almasan ölür müsün? tribünlerden bir ses " kızım ele güne karşı rezil mi olalım, madem yapamayacaklardı evermeselerdi biricik oğullarını" imza: anne.. kör topal nişan biter. haydi bakalım halay zamanı. başı kim çeker? damay bey sizi alalım. pamuk eller cebe. düğünde de gereksiz bir sürü masraf özellikle incik boncuk. o tam tur illa alınır. ya boyun? boyun boş mu kalsın? boyna bir de madalyon. üzerinde atatürk resmi olan kolye. atatürk görse beni bunlara mı alet ediyorsunuz der. kadınlardan yanıt gecikmez. olur mu paşam! bu kolye bilimum özel günlerde takılıyor. her zaman değil. sizi de aramızda görmekten şeref duyarız... oturma grubu seni de unutmadık. müzede sergilenmek üzere alınan. onlarca para bayılarak alınan. ama erkek tarafı almıştır. o koltuk kadının olmaz hiçbir zaman. sadece o koltuk takımı değil üstelik. kolye, tam tur, bilezik, altın vs vs... ev alınacaksa onlar emanetçisinden geri alınır. madem alacaksınız kızdan niye veriyorsunuz. anladım hevesi kalmasın. sonuçta o da sizin kızınız. herşeyi kusursuz yaptınız. ve bunu onun kafasına kakmakta hiçbir kusur bulmazsınız. yazarken midem bulandı. parasal mevzular benim içimi hep bulanırmıştır zaten ama bu sefer dolmuştan dolayı. beni araba tutarda...
    diyeceğim o ki yeni gelinler, ve olacaklar lütfen karşı tarafa malzeme vermeyin. sonra ikinci sınıf insan muamelesi görmek zorunda kalırsınız. hiçbirşey beklemeyin. eğer beklentiniz yüksekse de olacaklara katlanın derim.
  • hem oynatılıp hem ağlatılması :)
hesabın var mı? giriş yap