şükela:  tümü | bugün
 • evet türk gençliği çöplüğe dönmüştür. sürekli sosyal medyada kendini beğendirme çabası içinde gençler. kendini geliştirmeye yönelik bir şeyler yapan türk genci oranı %5'tir. kalanı sigara, nargile içip sürekli iddia oynayan gençlerdir. karşı cinsten başka konuşacak bir şeyleri yoktur. umarım değişir bu durum..
 • aileleri üniversiteye gönderiyor, bunlar sabah akşam 101 oynuyor. swarm’dan bulup dm’den yazarlar sabah akşam kesiştiği çakmak istediği kızlardan konuşurlar, derslere devamsızlıktan kalmamışsa ve gelmişse derste yanınızda oturup “bune amınakoyim” derler.

  tanım: üzücü durum.
 • "günümüzün çocukları lüksü seviyor. kötü davranışları var, otoriteye baş kaldırıyorlar, yaşlılara saygıları yok, çalışmak yerine lak lak etmeyi seviyorlar.
  çocuklar artık evlerinin hizmetçisi değil, tiranı. anne babaları odaya girince ayağa kalkmıyorlar. onlara itiraz ediyorlar, destek olmak yerine laklak yapıyorlar, şapır şupur yiyorlar, bacak bacak üstüne atıyorlar, öğretmenlerine zulmediyorlar"

  (bkz: sokrates)
 • tarih boyunca hemen her üst neslin yaşadığı gençliğe dudak bükme kafasını yeni bir sik gibi sunmaktan başka işlevi olmayan bir başlık. biz gençken bize de re rö yapanlar oluyordu, ne internet ne sosyal medya vardı. saygı duyulacak insan ol önce, genç nesil saygı duymasını bilir merak etme
 • (bkz: survival of the fittest)

  hep öyleydiler zaten. son elli yıldır gündem aynı.

  sorun şu ki iyi olanlar yurtdışına kaçmaya çalışıyor. burada ise metrekare başına düşen çöp artıyor.
 • bende beğenmiyorum fakat düşüncem; bırakın gençliklerini yaşasınlar, gençlik bir kez ele geçiyor. bizim zamanımızda da bize çok laf ediyorlardı ama insan olgunlaşınca her şey rayına giriyor, çok de şey etmemek lazım şu an yaptıklarını. şimdikilerinin şanssızlığı sosyal medyanın olması ve bilgiye her an ulaşılabiliyor olunması. düşünün babası oğlunun face de ne halt ettiğini anında görebiliyor mesela.
 • gençlik bir yana, yetişkinler de aynı şekilde davranıyor. iki kafa dağıtalım diye instagrama giriyorum, herkeste bir yaptığı etkinliği gösteriş çabası, "bak ben de sosyalim" diye bağıran fotoğraflar, hikayeler mevcut. insanlar artık etkinlikleri keyif almak için yapmıyor sanki, tek amaçları gösteriş gibi.
 • uzuuuuun bir aradan sonra yeniden yazmaya başlamamın şerefine: höst!

  unutulmasın ki şu kapitalizm ve emperyalizm boyunduruğu altında yaşamak zorunda bırakılmış dünyada çöplükler alabildiğine, hınca hınç, ağzına kadar değerli atılmışlarla doludur hatta taşıp sağı solu kaplamıştır!!!

  türk gençliği çöplüğe filan dönüşmemiştir. çöplükte de değildir. sadece yanlış yetiştirilmiştir. bütün gençler gibi.

  kimse kimseye çöp möp diyemez. höst!!!
 • gençlik teknolojiyi doğru kullanmadı ve teknolojinin esiri oldular.
  (bkz: tik tok)
  (bkz: instagram)
 • biz bir büyüğümüz konuşunca dinler, anlamaya çabalardık. şimdikilerin umurunda değil, her şeyi biliyorlar mübarekler.