şükela:  tümü | bugün
 • her sitede ayni haberlerin bulundugu sitelerdir. hadi ana konulari gectim de diger haberler bile ayni. muhtemelen sansurden dolayi haber yapamadiklarindan ya da satilmis olduklarindan dolayi kendi aralarinda anlasmislar, birbirlerinin haberlerini copy/paste yapiyorlar. memlekette haber kalmadi.
  ornek olarak;

  http://spor.gazetevatan.com/…yuzleri/549775/5/haber
  http://skorer.milliyet.com.tr/…/1729910/default.htm

  http://www.milliyet.com.tr/…se-adini-bile-bilmiyor/
  http://kelebekgaleri.hurriyet.com.tr/…ossun-dubloru
 • (bkz: tag/@gonion)
 • partizan olmadan da haber yayınlanabildiğinden bihaber sitelerdir.
 • açıkcası %95'inin aynı konsept olduğu temalardan sıkıldık desek yeri var. hani bakıyorum da yabancı haber siteleri artık optimizasyondan çok sitenin görselliğini önemsiyor. neden türkiye'de bu konsept uygulanmıyor anlamış değilim doğrusu.
 • teknik altyapılarının başarısız olduğunu düşündüğüm siteler. ne zaman 5 6 sekme açmak istesem ram'in anası belleniyo. aynısı mobilde de geçerli
 • sitesine göre değişmekle birlikte, merak duygusunu sömürmeye yönelen, "o" zamirine aşık olmuş sitelerdir.
 • haberlerinin altinda kaynak gostermekten aktif link vermekten illa ki kacinan sitelerdir. cunku bunu yaparlarsa yildizlari du$er, madalyalari kaybolur.

  bakin, yabanci basindan alalade bir ornek: https://www.engadget.com/…-messenger-instant-video/

  haberin altinda via (tarafindan) ve source (kaynak) denilerek hem haberin orijinal kaynagi, hem de kendilerinin direkt haberdar olma $ekillerine atifta bulunulmu$. $u via+source sistemini turk haber sitelerinde gordugumuz gun guzel bir gun olacak. tum haber yazarlarina, editorlere, stajyerlere bunu belletmeleri, turk haber sitelerinin sahiplerinin cali$anlarinin bir araya geldigi ortamlarda bu guzel uygulamayi birbirlerine hatirlatmalarinda fayda var. sonra sen benden caldin, ben ondan gordum, bana niye link vermedin, benim sitem seninkini dover bilmem ne...
 • diger uyuz oldugum bir ozellikleri de haberin yazarini bazen belirtmemeleridir. ozellikle kurumsal sitelerde cok oluyor. bir haber yazi var da ulan kim yazmi$ bunu. sonra ek$isozluk anonim yazarlari, yilansi fare cocuklar bilmem ne...
 • tamamen çöp içerikli sitelerdir. türkçe haber yapanlar demiyorum. türk haber siteleri diyorum. benim takip ettiğim türkçe haber siteleri şöyle:

  - deutsche welle
  - bbc türkçe
  - sputniknews
  - euronews
  -------------------------

  türk haber siteleri de şöyle:

  -cumhuriyet
  - agos
  - diken
  -yenişafak
 • hepsi de yanlı habercidir. objektif olanı yoktur. çoğunluk, bugün kimin atına bindiyse onun türküsünü çalar. karşıtları da verir veriştirir. ikisinin ortası, tarafsız olanı yok. olsa çünkü kimse de takip etmez bizim memlekette. dış kaynaklı olanlardan daha çok şey öğrenirsiniz. dünyadan asıl o zaman haberiniz olur.