şükela:  tümü | bugün
  • kendi sonunu kendi elleriyle getirecek gibi görünüyorlar. dış mihraklara gerek yok. çok uzun değil, 5 yıl sonra sınırlarda " türkiye islam cumhuriyetine hoş geldiniz" yazar.

haa bir de düşündüğünüzün tam aksine; dış mihraklar müslüman ülkeleri ayaklanmaya iterek değil, laiklikten uzaklaştırarak, islamcı yönetime sürükleyerek sömürür.

edit; ahaha hala "şeriatı getirdiniz yine" vs tarzı mesajlar geliyor. kadın erkek nikahsız yaşanması ile ilgili devlet yasası çıktıysa, içkiyle ilgili aynı şey yapıldıysa, gebelik testleri aileye haber veriliyorsa, "öyle giydiyse tecavüzü hak eder." çok sıradan bir cümle haline geldiyse, doğum kontorlünü engellemek için çalışmalar başlatacağını söylediyse yani devleti asla ilgilendirmeyip tamamen kişisel konularla ilgili cezai yaptırım getiren yasalar çıkardıysa, benim istemediğim intrenet sitelerine girmeyecesiniz dediyse o yöne gidiş çoktan başlamış demektir. gerçi kime, ne anlatıyorum. bizim ve ülkenin geleceğinin içine edenler bunu göremeyenler değil mi?
  • "hayyam demiş zaten;
    celladına aşık olmuşsa bir millet,
    ister ezan ister çan dinlet.
    itiraz etmiyorsa sürü gibi illet,
    müstahaktır ona her türlü zillet."
  • gün itibarı ile, yarısına yakın kesimi şu şekilde konuşan halktır:

* rte'nin lider ve akp'nin tek parti olduğu bir sisteme geçilmelidir.

* kuvvetler ayrılığı gereksizdir. rte'nin dediği olur.

* şeriatla yönetilen islam devleti, laik cumhuriyetten daha iyidir.

* üç kuruş maaşla eşşekler gibi çalışıp ödediğim vergileri akp ve rte gönlünce kullanabilir. hatta hangi
    yalıları alacakları konusunda bir referandum düzenlenmesi çok hoşuma gider.

* berkin elvan ve gezi olaylarında kahraman polisimiz tarafından öldürülen diğer şahıslar teröristtir ve öldürülmeyi haketmişlerdir. böyle insanları yetiştiren anne ve babalar da toplum düşmanlarıdır ve görüldükleri yerde aşağılanmalı ve yuhalanmalıdır.

* milletin refahı ve mutluluğu için, suriye ile savaşa girmek zaruridir. bunun için çesitli entrikalarla kendi askerini öldürüp kendi topraklarına saldırarak savaşa sebep hazırlamak da vaciptir.

* kadınlar ikinci sınıf vatandaştır. erkeklerin emirlerine uymalıdırlar.

* gayrimüslimler, dinsizler, homoseksüeller bu toplumun hastalıklarıdır ve tez zamanda tedavi(!) edilmelidir.

* internet ve teknoloji müslüman türkiye'nin en büyük düşmanıdır ve en kısa zamanda bertaraf edilmelidir.

hani hep dersiniz ya "türkiye'den siktir olup gitmek" diye, yapın artık.
    eğer bunca olan bitene rağmen hala akp %30'un üzerinde oy alıyorsa
    eğer chp'nin "kalesi" izmir'de dahi ikinci parti akp ise
    cidden, siktirip gitmenin zamanıdır.

edit: imla
  • önünde sallanan havuca kanmaya devam ederek uçuruma doğru koşan halktır...
  • daha önce halk için kötü bir yorumda hiç bulunmadım çünkü egemen sınıfın ideolojisi tüm toplumun ideolojisi olur. tarihsel materyalizm bize bunu öğretmiştir. ancak bugün alenen hırsız, katil, düzenbaz ve savaş çığırtkanı bir iktidara can vermiş olmalarını ahlaka ve vicdana sığdıramıyorum. böylesi bir karaktersizlik böylesi bir acziyet içinde bulunmalarını kendime yediremiyorum.
  • icimizden saydiralim dedigim bir garip millet. bunlara yapma etme akilli ol dedikce inadina gidip oy veriyorlar.
  • ülkesi için doğru yöneticileri seçemeyecek kapasitede olan halktır.

evet, kıyaslamak kesinlikle doğru olmaz ama bir an yaşadığım ülke olan almanya'da şuan genel seçimlerde yapılan hilenin çok azı bile yapılsa ne olurdu diye düşündüm. yani bir kere başından beri medya bunların her bokunu yayınlardı. hile anlaşılır anlaşılmaz müdahele edilirdi, engellenirdi. hadi diyelim diğer partiler bir şey yapamıyor veya yapmıyor. insanlar en geç bir kaç saate toplanıp seçimlerin tekrar yapılmasını isterlerdi. işler uzasa atıyorum merkel diktatörlüğün bokunu çıkarsa ve polisleri halkın üzerine salsa halk eline geçirdiği şeyle polise saldırırdı. neden? almanlar bizden güçlü olduklarından mı? hayır. sadece ve sadece en kötüsünü yaşamış oldukları için ve bir diktatörden ölesiye korkup, kanunların detaylarına kadar diktatör alerjili olduklarını belli ettikleri için. hem de en az onda biri ırkçı olan bir millet olmalarına rağmen.

bu yüzden türk halkı bu bilinçsizliği aşamadıkça; hırsızlara, katillere, diktatöre oy vermeye devam ettikçe çok büyük zararlar görmeye mahkum bir halktır. savaş gibi, toplu katliam gibi büyük olaylar olmadan da türk halkı bilinçlenemeyecektir. eskiden olmuş bunlar ama atatürk hariç herkes sonrada eğitime önem vermeyi unutmuş bu yüzden katliam veya savaş + sonrasında gelen eğitim reformu olmadan türk halkı doğru insanı seçmez, seçemez.
  • bu kadar pisliğe rağmen yine akp'yi seçmiş halktır. artık bundan ötesi aponun serbest bırakılmasıdır. bunlar ona bile hamdolsun derler ya.
  • pragmatik hareket eden bir halktır. adamlar yiyor ama çalışıyor sözünün ardında da bu faydacılık yatmaktadır. birileri bir şeyleri götürüyor ama onların götürürken döktüğü kırıntılarla da biz idare ediyoruz çok şükür gibisinden bir anlayışa sahiptir.
  • satanist la alayı. valla bak şeytana tapıyorlar amk.