şükela:  tümü | bugün
5626 entry daha
  • etrafta gezinen videoda yapılan işin deicing veya anti icing olduğunu düşünmüyorum. bu olayların sıvıları bir kere çok pahalıdır, maliyeti uygulama başına 5 bin usd üzerindedir ve pilot bunu talep ediyorsa kimsenin gıkı çıkmaz ve o işlem yapılır. tabiki böyle yapılmaz. zaten rengi de benzemiyor. böyle bir şeyin mümkün olduğunu, pilotun veya herhangi birinin izin vereceğini düşünmüyorum.

ama derseniz ne yapıyorlar peki? vallahi de billahi de hiçbir fikrim yok. çok da merak ediyorum işin aslı nedir, inşallah bir açıklama gelir.
  • su bile vermeyen pegasusa inat uçaklarına damacana damacana su yükleyen koca yürekli firma.
  • rötar yaptığı zaman yapılmaması gereken ilk işin hostese atarlanmak olduğu firma. aslında sadece thy ile alakalı değil tüm firmalar için geçerli ancak ben bunu bir thy hostesi hanımefendiden öğrendim: rötar sırasında bekleyen uçaklarda motor çalışmadığı süre boyunca kendileri de maaş alamıyor o süre çalışma saatinden sayılmıyormuş. zaten kendilerinin rötarla falan doğrudan hiç alakaları yok, bu basit bilgiye rağmen hala uçak kalkmadan uçakta 15 dakika bekleyince tehdit edebilen davarlar oluyor onlar öğrensin. yoksa kabin ekibi gibi sabırlı davranamayıp bir gün ben çomar oturtma yapacağım bizzat. güler yüz gösterin, uçağa girişte onlara gülümseyin ve bunu içinizden gelerek yapın, selam verin uçuş sonu ayrılırken teşekkür edin. bu karda kışta yerden feetlerce yüksekte solar radyasyona maruz kalarak çalışan emekçi insanlara saygı gösterin.
  • güvenliği allaha havale eden şirket.

https://twitter.com/…oklc/status/819148906693099520
  • yarınki uçuşa online check-in hizmeti vermeyen şirket. uçuşa 24 saatten az var ve istanbul çıkışlı. "uçuşunuzun başladığı istanbul istasyonu online check-in'e açık değildir. lütfen, check-in işlemlerinizi havaalanında yaptırınız." yazıyor. dalga mı geçiyorsunuz lan bu ne?
  • arabistan ve dubai uçuşlarında sefer duası okutan havayolu şirketi.
  • vatikan uçuşlarında yolcuları çarmıha germedikleri için tercih etmediğim havayolu şirketi.
311 entry daha