şükela:  tümü | bugün
6694 entry daha
  • benzer olayları (çağrı merkezi bilgi hatası) yaşamıştım. ancak iki kurum da odeabank dsmart yanlış bilgi verdiğini kabul edip, verilen bilgideki gibi hizmet / ücret verdiler. thy gibi bir firmadan beklenmeyecek hareket.
  • kendilerinden bilet alacaksaniz ve biletler gozunuze asiri pahali geldiyse, sasirtici olacak ama gidisi de gelisi de tek yon almayi deneyebilirsiniz.

tasiniyorum, yardim etmek icin gelecek bir aile ferdime bilet bakarken 1 ay sonrasi icin gidis gelis ekonomi biletine 3000 tl istedigini gordum gecen hafta. benim gidis biletimi calistigim yer karsilayacagindan "ulan ne kadar tutacak ki tek yon?" diyerek bir de ona baktim ve sok oldum: tek yon gidis bileti, ayni istikamet ve ayni saat icin daha ucuzdu. dedim ki "acaba gidis gelisi ayni gun sectigim icin mi oyle?" ama degildi.

tarih vereyim. agustos 10 gelis, agustos 10 donus (bana boyle bir bilet lazimdi, ayni gun gelis ayni gun donus). istanbul'dan bruksel'e gelis sabah 8'de, bruksel'den istanbul'a donus aksam 8'de olmak uzere, fiyatlar bizzat thy'nin sitesinden:

ist > bru
    tek yon: 1762 tl
    round trip: 1495 tl

bru > ist
    tek yon: 972 tl
    round trip: 1581 tl

ikisi de tek yon alinirsa: 2734 tl
    roundtrip alinirsa: 3076 tl

bunun sebebi de thy'nin cikardigi fiyat kategorileri. round trip sectiginizde iki ucus icin de sadece 3 timeslot goruyorsunuz (farkli gun de olsa durum bu). bu timeslotlardaki fiyatlar economy flexible ya da economy semiflexible. size en ucuz olacak olan economy promotion'u gostermiyor. tek yon sectiginizde ise hem 5 slot goruyorsunuz, hem de fiyatlar economy promotion ustunden olabiliyor.

ben bu adamlarin deli gibi fiyat cekmesi yuzunden 3 gun izin kullanip 7 gun tatil yapacagim yerde, 4 gun izin kullanip 6 gun tatil yapabildim. kafama edeyim. keske o zaman baksaymisim buna.

edit: kafa karisikligi olmus. thy’nin yeni sitesinde bilet secerken ayri ayri gorebiliyoruz gidis donuste de gidis ne kadar donus ne kadar tutuyor diye. ayni saatlerdeki bileti sectigimde gidis donuste total 3075.81 tl tutuyor.
  • kur %10 artmışken, %15 mobilden indirim yapan havayolu. milleti uyutacaklar akılları sıra!
18 entry daha