şükela:  tümü | bugün soru sor
6932 entry daha
 • ocak ayı için atatürk havalimanından bilet satan firma. ne yapmaya çalıştıklarını anlayamadım: https://twitter.com/…cem/status/1070339927739645952
 • şubat ayı için atatürk havalimanından aktarmalı biletlerimizi aldık.
  demek ki 31 aralık'ta taşınıyoruz da fasafiso.

  (bkz: #83894144)
 • atatürk havalimanı'ndan uçuş yapmalarını hiç garipsemediğim firma.

  pilot uygulama diye bir şey var, çat diye bütün uçuşları birden kaydırmalarını beklemiyordunuz herhalde.

  edit: birisi sanırım en az benim kadar proje yönetmiş olmalı, "geri zekalı" olduğumu defaten yenileyip "havalimanı bitmemiş, höt de höt" demiş. yeni havalimanı bitmediği için uçuş yapamayabilir ama havalimanı bitmiş olsa da "pilot uygulama" çerçevesinde peyderpey geçiş yapılır. üstelik sadece bir havayoluyla değil, istanbul'a yolu(rotası) düşen her havayolu şirketiyle.
  bilmeyenler için herhangi bir proje aşamaları;
  analiz,
  geliştirme (kodlama v.s.)
  test, ( 3-5 uçuş, mümkünse az yolculu veya yolcusuz, burada sorun çıkarsa ilk basamaklara sırasıyla geri dönülür)
  pilot, (burada da sorun çıkarsa ilk basamaklara sırasıyla geri dönülür, aslında her aşamada bir öncekine veya en başa geri dönülür)
  production- live- üretim. (uygulamaya geçiş ki bu bile bazı durumlarda aşamalı olarak yapılır. örneğin beyaz eşya üretimi yapan bir fabrikada tüm birimler için tam geçişten önce buzdolabı bölümü, çamaşır makinası bölümü, bulaşık makinası.... diye geçişli yapılır)

  hava trafiği gibi hem lojistik, hem de can güvenliği açısından çok tehlikeli bir parçası varsa bu iş mutlaka yukarıdaki basamaklar titizlikle gerçekleştirilerek yapılır.
 • hub değişikliğinden sonra eski hub üzerinden uçuş gerçekleştirmesine şaşırmadığım son 5 yıldır avrupanın en iyi havayolu şirketi.
 • akp'ye muhalif gazetelere uzun yıllardır sansür uygulayan "uluslararası" havayolu firması.
 • (bkz: #82742405)

  biz bunları anlatmıştık zamanında...

  şu an istanbul havalimanından sadece 5 uçuş yapan (ankara antalya izmir bakü ercan) ve bunu kademeli olarak artırmayı planlayan havayolu şirketimiz...
 • iç hatlar uçuşlarını "pilot uygulama" olarak denediği bazı gerizekalılarca iddia edilen havayolu firması. ulan beyinsiz pilot uygulama nedir ne demektir bir fikrin var mı? koskoca havayolu şirketi "pilot uygulama" olarak standart iç hat uçuşu mu yapacak. bak cümle bile mantıksız oldu. "pilot uygulama"nın zıt anlamına sahip bir terim "standart uygulama". 70 yıldır iç hat seferi yapan bir firma. önünde şu anda kullanmakta olduğu atatürk havalimanından daha büyük, daha teknolojik ve bir çok hizmet açısından daha gelişmiş olduğu iddia edilen bir havaalanı var. ama koca firma buna rağmen pilot uygulama yapıyor. mal. thy'nin yeterliliğini tartışamayacağımıza göre burada tartışılacak konu istanbul havalimanı'nın yeterliliğidir. demek ki havalimanı inşaatı henüz bitmemiş. bitmeden kullanıma açılmış. bunu anlamak bu kadar zor mu?
 • ankara'dan -kısıtlı da olsa- yurt dışı seferlerine başladıkları için yanaklarını sıkacağım firma.
3 entry daha