şükela:  tümü | bugün
7130 entry daha
  • bu gece itibariyle bana hayatımın en çılgın yolculuğunu yaşatmış firmadır. bir saatlik rötar, gergin başlayan yolculuk, inmeye yakın inanılmaz sert bir türbülans, sorunlu lastikler, durmakta zorlanan bir uçak, fenalaşan yolcular derken uyku filan kalmadı sağ olsunlar.
  • dünyanın neresinde olursanız olun thy ile uçuyorsanız ordaki havalimanı işletmecisi tarafından en uzaktaki kapı size verilir.
    istisnasız bu böyle. ya ordaki istasyon yöneticileri çok beceriksiz yada thy’ye bi gıcıklıkları var ki bu daha akla yatkın.
  • seneler önce stajımı yaptığım havacılık firması. sandviçleri de harika *
  • bu hafta beni baya yoran bir sürü zamanımı israf eden firma.

1)millerle internet üzerinden satın almaya çalıştığım bileti vermedi. her iki denememde de ne idüğü belirsiz bir hata mesajı çıktı. sonra bir baktım ki iki sefer için de kesmediği biletlerin vergisi kredi kartımda görünüyor. call center kendi kendine 2-3 gün içinde iade olacağını iddia etti, bakalım göreceğiz. neredeyse 45 dakika telefonla görüştükten sonra aile milleri uygulamasında olduğumuz için bilet alamadığım anlaşıldı. o zaman niye benim bakiyemde mil gösteriyorsun bu bir, kesmediğin biletin vergisini neden alıyorsun bu iki, kim bilir kaç para harcayıp daha yeni web sitesi yaptırdınız, adam gibi hata mesajında derdini söyle ben de tekrar tekrar denemeyeyim bu da üç.

2) bu akşam 8'de dalaman uçuşumuz var. sabah 8'de online check-in denedim. o da ne, uçuşunuz iptal edilmiştir mesajı! bana öncesinde gelen en ufak bir bildirim vs yok. panik içinde öbür uçuşlara bakıyorum yarın gece 10'dan önce hepsi dolu. gelsin call center, hiç bir açıklama yok, niye iptal diyorum belli değil diyor. diğer havayollarına bakıyorum tabi ki her yer dolu. internetten iptal edilen uçuşun statüsüne baktım, normal saatinde kalkacak görünüyor. bunun üzerine saydırma amaçlı tekrar aradım. bu sefer yardımsever bir elemana denk geldim, ben bir sorayım bekleyin dedi. beklerken aklıma eşimin elite plus üyeliği olduğu geldi. bir de onun hesabıyla deneyeyim dedim ve bam online check in. neden oldu nasıl oldu anlamadım ama tahminim ya teknik bir hata ya da uçuş fazla dolu olduğu için oldu bittiye getirip milleti caydırmaya çalışıyorlar.
  • amerika turkiye arasindaki dogrudan ucuslarin hepsinde tekel olan havayolu firmasi. 3-4 yil oncesine kadar (zamani konusunda tam emin degilim) bir kac havayolunun daha dogrudan ucusu varken simdi ise rakipsiz olmanin tadini cikartan firma.

musteri hizmetleri konusunda gercekten daha kalifiyeli elemanlari istihdam etmeleri gerekiyor. usluplarindan dolayi kavga etmemek icin kac defa zor tuttum kendimi ve cok bariz bir sekilde pek bilgi sahibi olmadiklari belli oluyor.
3 entry daha