şükela:  tümü | bugün
7200 entry daha
  • buenos aires - istanbul aktarmasız istikametinde sao paulo’da (gru) bir buçuk saat uçak içinde beklemeli uçuş dışında, bir diğer opsiyon olarak gösterilen; sao paulo’da 22 saatlik beklemeli aktarma uçuşundaki süre zarfında havalimanı dışına çıkılıp çıkılamadığını merak ettiğim hava yolu şirketi.

konuya dair deneyimi yazarlar yeşillendirebilirse müthiş olacak.
  • sahken sahbaz olmus sirket. bir yandan diyorum ki ulkemin sirketini kullanayim, kalkinsinlar, bir yandan turk hava yollari ile yapilan rezervasyon, biletlendirme, ucus ve ucus ici hizmetleri o kadar korku filmi durumunda ki niye thy ile ucuyorum diye dusunmeden de edemiyorum.
    - yurt ici ucuslarda verilen sandvic ya da yurt disi ucuslarda verilen ikramin azalmis olmasi beni o kadar rahatsiz etmiyor. neticede ankara - ıstanbul ucusu 45 dk. tum amerika ici ucuslarinda (ki dogudan batiya ucmak 5 saate yakin suruyor) ikram namina alabileceginiz en iyi sey, ekonomi segmentinde bir paket cubuk kraker ya da biskuvidir.
    - bavul konusunda hala iyiler, kabin bagajindaki 8 kilo hakkinin biraz kit oldugunu dusunuyorum, neticede 8 kilonun 2 kilosu zaten bagajin bosken agirligi... 10 ya da 12 biraz daha gercekci bir limit olabilir.
    gelelim duzelmeyen ama duzelebilecek konularaaa:
    - thy'nin sitesi hala kotu. koltuk secimi tam bir izdirap. web sitesindeki glitchlerden dolayi kendi sectigimiz koltuklari son ana dek goremedik.
    - ucagimiz ucustan once degistirildi (degisebilir) ama algoritmalari yanyana oturan iki yolcuyu ucagin iki farkli yerine atti. koltuklari tekrar yanyana alabilmek icin aradik, musteri temsilcileri sagolsun yardimci oldular ama telefondayken nedense islem yapamiyorlar. yetkili birime email gonderilmesi, bir saat o yetkili birimden haber beklenmesi gerekiyor. neden musteri temsilcileri sekreter haline donusturulmus anlayamadik.
    - tr - amerika ucusundaki kabin ekibinin ıngilizceleri biraz zayifti. onun disinda ekip gayet profesyoneldi. hanimefendi kelimesi yerine kullandiklari "lady" kelimesi biraz kulak tirmaliyor (en azindan amerika'da boyle bir kullanim yok) miss ya da ma'am daha uygun olabilir. ayni sekilde beyfendi yerine "sir" kelimesi kullanilabilir.
    - kabin icinde saglik durumu kotulesen bir hasta icin doktor anonsu yapildi. nukleer tip uzmani biri ben hekimim ama anlattiginiz durum icin baska bir uzmanlik alani daha uygun olabilir dedi. bir kac kisi ilk yardim egitimimiz var, ya da hemsireyiz diye el kaldirdi. sonuc olarak nukleer tip uzmanindan yardim istediler. her ne kadar ben hastayla birebir calismiyorum, bilemem dese de laf anlatamadi. bu gibi durumlarda protokol nedir? uzmanlik alani her ne olursa olsun ilk olarak doktordan mi yardim isteniyor?
10 entry daha