6539 entry daha
  • türk hava yolları'nın bilet fiyatı belirleme algoritması, miles&smiles üyelerine daha fazla fiyat mı çıkarıyor?
    9 eylül 2019 günü türk hava yollarının web sitesine miles&smiles üyelik bilgilerimle giriş yaparak 4 kasım 2019 antalya-malta ve 8 kasım 2019 malta-antalya uçuşları için istanbul aktarmalı bilet satın aldım ve 3200 tl ödedim.
    11 eylül günü türk hava yolları'nın web sitesinde aynı uçuş için anonim olarak sorgulama yapınca aynı biletin 2195 tl'ye satıldığını gördüm.
    2 gün içinde malta'da deprem olmadığına veya türkiye'de petrol damarı bulunmadığına göre bu kadar spekülatif fiyat farkın sebebinin türk hava yolları'nın bilet fiyatı belirleme algoritması olabileceğini düşündüm.
    thy müşteri hizmetlerini arayıp, 2 gün içinde 1000 küsür lira fazla ödemekten dolayı kendimi kandırılmış hissettiğimi bildirince de şikayet biriminden cemre hanım bunun normal olduğunu söyledi.
    100 bin liraya satın aldığınız arabanın 2 gün sonra 65 bin liraya düştüğünü görseniz bunun normal olduğuna nasıl ikna olabilirsiniz?
    müşteri memnuniyeti ilkesini kendine rehber edinen türk hava yolları'nın fiyat belirleme algoritmasını yazanlar böyle bir durumda müşterinin kendini kandırılmış hissedeceği gerçeğini göz önüne almıyorlar mı?
    veya spekülatif ve manipülatif saldırılara karşı thy kendini savunamıyor mu da 2 gün içinde böyle fahiş fiyat oynamaları görülebiliyor?
    not: şikayetimi tk-2667066 referans numarasıyla thy'ye yazılı olarak da ilettim ama mustafa a. adıyla verilen cevapta da bu fahiş fiyat değişikliğinin normal olduğu bildirildi.
    yorumu sizlere bırakıyorum.
    ödediğim para
    2 gün sonraki fiyat
    du-kannst-mich-mal-am-arsch-lecken'ın uyarısıyla hem tüketici hakem heyetine başvurdum, hem de cimer'e şikayet ettim. sonuç ne olur bilmiyorum.
  • en ucuz biletleri bile aşırı pahalı olan firma. eskisi gibi tekel olsaydılar yanmıştık valla.
  • (bkz: hisse senedi) son bir yılın dibinde olan kuruluş. seneylein geldiği nokta alım fırsatı olarak değerlendirilebilir.
  • bir ay içinde iki kez kendilerinden bilet alıp anadolujet tarafından uçurulduğum firma. uçuş başlamadan da operasyonel nedenlerden dolayı anadolujet ile yolculuk yapmalarından dolayı özür dilemekteler. hadi uçakta bir problem oldu diyelim, ikramlar da anadolujet etiketli ikramlar.

tamam anadolujet kötüdür, onunla uçmam demiyorum ama madem böyle birşey yapacaksınız, satarken anadolujet bileti satın.
  • öncelikle türkiye’nin gururudur.
    kendisine rakip dünyada sayılı şirket vardır.............

ve son olarak (bkz: hayırlı forumlar)
1904 entry daha
hesabın var mı? giriş yap