şükela:  tümü | bugün
  • avrupa'daki muadillerine nazaran ucuza uçuran havayolu.

eeeey lot, sen kimsin yeeaaa?! prag-varşova uçuşuna ekonomi için 250 küsür euro istenir mi, hem de daha gidiş seçilmiş durumda sadece...

ek: internet sitenizin eski versiyonuna temelli geri dönün thy, özellikle de diğer havayollarındaki gibi gidiş-geliş fiyatlarının ayrı ayrı belirtilmesinden haz etmiyorum; ne güzel derli topluydu, toplam fiyatı gösteriyordunuz.
  • bikmadan usanmadan yazacagim, yeni websitesi gecisi buyuk bir faciadir.
    ayni dusunceyi paylasiyorsaniz sosyal medyadan ve telefonla acip sikayet edin cunku bunlarin online satislarini dusmeye baslayinca anlamalari ve duzeltmeleri anca vakit alir.
  • o ev yapımı keki,barbunyası ya da tavuk sandviçi ve uçuş kalitesi ile rakiplerine oranla verilen yüksek parayı hak eden kuruluştu.ülkede her şeyin değeri kaybolduğu gibi bir bu firmayı da kaybediyoruz.o yarım yamalak ısıttığınız kahvaltının ekmek arası hali olan kaşarı donmuş sandviçinizi kendiniz yersiniz artık.
  • (bkz: #71974397)

devamı;

10 gündür bu hırbolarla uğraşıyorum. hırs yaptım.

sonunda sistem hatası olduğu kabul ettiler; ama bu seferde ücret sınıfından kaynaklanan farkı bana kitlemeye çalışıyorlar. o fark da zaten biletin kendisinden daha yüksek bir tutar.

thy'nin sistemindeki hatadan dolayı 10 gün boyunca hakkım olan değişikliği yapmam engelleniyor.
    bu sırada benim aldığım sınıftaki biletler tükeniyor ve geriye pahalı biletler kalıyor.

şimdi de diyorlar ki "evet, bizim hatamızdan dolayı hakkın olan değişikliği 10 gün boyunca yapamadın; ama bu gecikmeden kaynaklanan ücret farkını biz değil sen ödeyeceksin."
  • 2 hafta once yurtici ucuslarda da acik olan ife(ucak ici eglence sistemi) 2dir kapali, ne oldu acaba, elektrik yakiyor diye tasarrufa mi gittiler diye bir dusundurmedi degil.
  • yukaridaki bazi entrylerde de bahsedildigi uzere yeni site tasarimi hakkaten cok kotu olan hava yollari. ben bu kadar kotu arayuz kullanici dostu olmayan bir web site tasarimi gormedim.
  • yurtdışından dönen annemden 8 kilo fazla gelen valizi için 100 euro ekstra ücret almışlar. ben olsaydım o uçağı kaldırtmazdım ama kadın mülayim olunca bir şey de diyememiş. ayıp değil mi hayvanoğlu hayvanlar. 8 kilo için 460 lira alınır mı ya, insan şu fiyat tarifesini belirlerken biraz utanır. gidiş geliş bilet zaten 1200 lira, 8 kilo için 460 lira nedir utanmaz ahlaksızlar. uçak da yarısı boş gelmiş. o satamadığınız koltukları böyle adilik yaparak çıkartıyorsunuz bunun başka açıklaması yok. en kısa zamanda bi yerinizden çıksın inşallah o 100 euro
  • yeni internet sitesinin ve gönderdikleri seyahat belgelerinin tasarımını yapan kişinin zeka seviyesini ve mesleki yeterliliğini merak ettiğim kurum.

bileti aldıktan sonra yollanan mailde* yolcunun en işine yarayacak bilgi rezervasyon /pnr numarası ancak bu numara aşağılarda bir yerlerde ıncık cıncık bir dünya rakam ve numaranın arasında yer almakta. kardeşim koy en tepeye isim soyisim, pnr, tarih, puntoyu büyüt, bold yap ondan sonra altına istersen uçağın şase numarasına kadar yaz. zaten o pnr'den sonra o boktan internet sitende yeterince vakit harcayacağız.
  • yeni internet sitelerinin bir çok kriterde berbat olduğu hava yolları. 5-10 dakikalık deneyimimi paylaşıyorum.

1. arayüz
    arayüz modern hatlara sahip olsa da koyu renkler gereksiz fazla kullanılmış, son derece iç karartıcı ve karışık. header ve footer'daki koyu renkler insana boğulma hissi veriyor.
    2. yazılım
    ilk rezervasyon sorgumda bariz bir hata ile karşılaştım. rezervasyon yapabilmek için taklalar attırıyor. herhangi bir yere tıkladığınızda çıkan mavi outline'ın gereksizliğini de kimse görmemiş herhalde.
    3. en önemli kısım kullanılabilirlik
    tam anlamıyla facia. yayına almadan önce kimse oturup da şu siteyi kullanmamış sanırım. küçük çaplı eticaret siteleri bile kullanıcı davranışlarını ölçüyor, a/b testleri yapıyor. siteye girdiğinizde karmakarışık, kayboluyorsunuz zaten. bir sayfaya ulaşabilmek için şans eseri footer linklerinde görebilirsiniz belki. rastgele 10 kişiyi bilgisayara oturtun sitede ne yapıyor takip edin hiç değilse.
    4. bir de mail geldi. mail şablonu 6400x4800 ekran çözünürlüğüne göre hazırlanmış sanırım scrollbar sağa doğru sonsuza kadar kayıyor. responsive diye bir şey icat edildi. hiç mi normal bir bilgisayardan girip ya bu mailler nasıl gözüküyor diye bakmadı kimse.

it sektöründe meşhurdur herkes en iyi yazılımcıdır, tasarımcıdır. herkes başkalarının işine bok atar en iyisini kendisi yapar. bunun için yazmıyorum ama akla hayale gelmeyecek paraların harcandığı bir işte, türk hava yolları gibi bir şirkette 1 kişinin bile çıkıp bu kadar basit şeyleri görmemesi acı verici.
  • şu şekilde enstrümanımı taşıyan görevlilere sahip ayak yolu şirketi.