şükela:  tümü | bugün soru sor
 • turk hava yollarının kurulmasıyla aynı yıl içinde başlayan ve ilk başlarda junkers, king-bird ve ath-9 uçaklarıyla teknik anlamda faliyet gösteren bir alt birimken 2006 yılında %100 hissesi turk hava yollarına ait olmak üzere thy teknik a.ş ünvanını alarak bağımsız bir kimliğe bürünmüştür. merkezi ataturk havalimanındadır. bünyesinde bir çok stajyere yer vermektedir.

  http://www.thytechnic.com/tr-tr/index.aspx
 • türk hava yolları bakım merkezi olarak da bilinir. yeşilköy'dedir.
 • kendisine yakışmayacak bir ingilizce ile hazırlanmış siteye sahip şirket.
 • 20 kişilik boş mühendislik kadrosuna başvuran 8000 mühendisten 7980 tanesini bir şekilde eleyecek olan şirket.
 • iş başvurusunda recepin tavugunun yakinimdir kartına sahip olmaniz gerekir.
 • bugün fatih üniversitesi'nde yabancı dil sınavı yapmış şirkettir. üniversiteden mezun eşek kadar insanların toplandığı komik bir manzara vardı mekanda. çoğu insan birbirini tanımıyor sonuçta ve beklerken insanın canı sıkılıyor. bir de bu adamların hepsi mühendis büyük ihtimalle. mühendislikten gelen antisosyallik ve eğitim sistemimizden gelen rekabet bilinci ile kimse birbiriyle konuşmuyor da. o sebeple manasız volta atmalar mı istersin, milleti süzerek ingilizce seviyesini anlamaya çalışmalar mı, bir hayli ilginçti. bir kafa dengi arkadaşım yanımda olsaydı sağlam taşak yapılırdı. boğuk hoparlörleden çıkan sesi anlamaya çalıştığımız listening bölümü, kompozisyon falan derken öğrencilik yıllarıma geri döndüm. sınavı bitirip 1 saat erken çıkarak da dünyanın en manasız hareketi olan sınavdan ilk çıkan kişi olma karizmasını yaptığımı düşünüyor, tıpkı öğrencilik yıllarımdaki gibi kendime lanet ediyorum.

  edit: ingilizce sınavını geçmişiz, 1 saat erken çıkarak yaptığım karizma da yanıma kar kalmış oldu, oh bebek.
 • goodrich turkish technic service center adı altında goodrich firması ile ortak bakım onarım merkezi açacak olan, mro sektörünün türkiye'deki öncüsü.
 • iş görüşmelerinde, "cemaatle bağlantın ne?" sorusunu çekinmeden soran müdürlerin olduğu şirket.

  yazık...

  (bkz: thy)
  (bkz: cemaat)

  edit:imla
 • hava-iş sendikasının 25 ocak 2011'e kadar grev kararı alacağı şirket. lakin şirketle sendika greve gidilmeden anlaşır diye tahmin ediyoruz. bakım bekleyen bir sürü uçak ve komponent var her şeyden önce (biz çalışanlardan da önce).

  isminden sadece thy'nin uçaklarına baktığı çıkarımı yapmak çok kolay bu şirket için lakin öyle değil. yarısı thy'ye ait olan özel bir şirket burası ve thy uçaklarının dışında başka müşterilere de hizmet veriyor. gerek uçak bakımı olarak gerekse komponent bakımı olarak yurtiçi ve yurtdışından birçok müşteriye hizmet verilmekte.

  parça parça özelleştirmeler de yoldadır. 2009 yılında thy teknik motor atölyesi pratt & whitney ile ortak bir çalışma içine girerek thy teknik binasından sabiha gökçen'e taşınarak tec kurulmuştur. sırada başka özelleştirmeler, başka ortaklıklar da olduğu söyleniyor.

  ayrıca şirket bir bütün olarak sabiha gökçen'e taşınma planları içerisinde. şimdilik verilen tarihlere göre 2011 sonlarına doğru habom'a taşınma işlemi başlayacak.
 • 20 aydır yapılmayan toplu iş görüşmesi karşısında grev kararı almışlardır. hadi vira.