şükela:  tümü | bugün
  • çökmüştür, çalışmamaktadır. o kadar kötü vaziyette ki saymakla bitmez: 1- çok kullanışsız 2- tasarım fakiri 3- çalışmıyor, ilerlemiyor, farklı uçuş gösteriyor, farklı mecralarda farklı fiyatlar gösteriyor ve en sonunda da vakit doldu deyip sistemden atıyor. bilet almak istiyoruz alamıyoruz. rezillikten başka bir şey değil.
  • eskisi daha kullanışlıydı. iyi bir şeyi neden bozarsınız ki anlamadım.
  • ayrı bir başlıkta var zaten: (bkz: turkishairlines.com)
  • yakında adobe flash temelli bir sisteme geçeceğini düşündüğüm site.
  • tek kelimeyle eziyet. animasyon değil bilet almak istiyoruz. yeni yıl ile birlikte eski siteyi kullanabilme opsiyonu da kaldırılmış sanırım ve yerini kocaman kocaman satırlara bırakmıştır.
  • android aplikasyonları da en az web siteleri kadar berbat. bir bilet alana kadar burnunuzdan getiriyorlar. sıçtığımın veritabanına yüklemedik bilgi kalmaz, halen "bilet bilgisini göndereceğin telefon numarasını gir" diye dayatır. uygulaması da aynı web sitesi de aynı. tel. numarasını otomatik alsa, oraya "değiştir" diye bir düğme koysak da kullanıcı başka bir numaraya gönderecekse ona tıklasa diye düşünememişler cidden.

kağnı gibi çalışan siteleri ve uygulamaları ile ilgili söylenecek o kadar çok şey var ki, thy'ye tavsiyem web hizmetlerini hangi firmadan alıyorlarsa müşteriye daha fazla eziyet etmeden ivedilikle o firmayı terk etsinler, ücret mukabilinde son kullanıcıya web sayfalarını ve uygulamalarını test ettirecek profesyonel kurumlarla çalışsınlar derim.

çok sinirli olmasam bunu kolay kolay söylemem ama tüm sistemleri bok gibi. gitsin obilet uygulamasını yapan firma ile anlaşsınlar daha iyi. yemin ederim bin kat daha kullanışlı, thy'den kat be kat daha hızlı uygulaması ve sitesi var adamların.

neyse. sinirden soluksuz yazdım. eyyorlamam bu kadar.
  • ingilizin bir lafı var. "if it ain!t broke, don fix it." eğer bir şey yeterli bir şekilde çalışıyorsa dokunma. bu yeni web sitesi faciasını isteyene, önerene, düşünene, tasarlayana ve onaylayana bu lafı poster yapıp hediye göndereceğim.

thy biletine expediadan bakar olduk lan.
  • coklu bilet alma ozelligi aylardır calısmıyor. her browserda denedim. hani cok kenar kose bir ozellik degil. bilet almanın 2. yolu. bu kadar dev firmada nasıl boyle oluyor anlamak mumkun degil.
  • haftasonu biraz kurcaladım. sanki ikinci adıma geçilecek bir geçit buldum gibi. hayırlısı bakalım. bir iki haftaya kadar çözerim.

heheyt ! philips televizyon kumandasını çözmüş adama dayanır mı ?
  • an itibariyle çalışmıyor