şükela:  tümü | bugün soru sor
 • türkiyede hosting işi yapan şirketlerdir... şu anda bulduğum bir iki örnek aşağıda (bir şirketin diğerinin üstünde olmasının hiç bir anlamı yoktur, kafama göre yazdım)

  http://www.niobeweb.net/
  http://www.sadecehosting.com/
  http://www.sistemhost.com/
  http://www.kriweb.com/
  http://www.turkticaret.net/
 • http://www.garantiserver.com/

  hem ilgili, hem bilgili, hem hesaplı, hem iyi niyetliler.
  daha ne olsun düşüneyim bir...
 • http://www.megatrhost.com/

  kaliteli bir hizmetleri var, uzun süredir kullanmaktayım. hosting şirketlerindeki en onemli unsur olan "sorun çözme" hususunda çok başarılı bir yapıya sahipler.

  web hosting, bayi hosting, kiralık sunucu, vps sunucu ve tasarım gibi hismetleri bulunmakta.
 • malum yurtdisi cikisi yetersizligimizle gavur ellerde host edilen bircok sitenin yavas yuklenmesi nedeniyle tercih edilebilirler. hostbul.net'te detayli karsilastirmalarina ulasilabilir.
 • yerli hosting şirketleri, 3 kişi toplanıp kurmayın şu işleri... ixwebe bakın, bluehosta bakın biraz feyz alın... bilmiyorsanız bırakın, başkaları yapsın...
  (bkz: netinternet)
 • orta büyüklükte amerikan hosting firmaları bunların verdiği 50-60 dalırlık shared hosting hizmetini her isteyene bedava veriyor oluyor genelde.
 • türkiyedeki metro ethernet fiyatları bu kadar pahalıyken yurt dışındaki hosting firmalarıyla karşılaştırılmaları haksızlık olan şirketlerdir.
 • yerli hosting firmalarında en gıcık olduğum şeylerden biri kendilerini böyle çook büyük bir holding gibi göstermeye çalışmaları. adamlar en fazla 3 kişi çalışıyor, bağlatmışlar bir santral ve kurmuşlar bir ticket uygulaması.

  "sorununuz teknik servis departmanına iletilmiştir."
  "sorununuz sunucu departmanına iletilmiştir."
  "sorununuz ebemizin departmanına iletilmiştir."

  lan arkadaş zannedersin hosting firması bildiğin silikon vadisinin kendisi. ulan adam arka masanda oturuyor işte. site sıçmış, müşteri kaçmış, satışlar uçmuş kim siker senin departmanını.

  oturup bir site yapıyorsunuz. hele hele bu site ile bir şey satmayı amaçladıysanız ciddi para bağlıyorsunuz.

  tasarımı, özgün olması için verilen emek, satacağınız malların maliyeti, stok maliyeti, vergi, algı vs derken en sonunda sitenizi yayına sokuyorsunuz. akabinde sözde departmanlar arası muhabbetin mezesi olup kafayı yiyorsunuz.

  kimse kusursuz değil. mutlaka her firmanın işleyişinde aksaklıkları olduğu zamanlar söz konusudur ama önemli olan destek. adam gibi destek. karşında robot gibi aynı kelimeleri tekrarlayan, seni ve sorununu almamazlıktan gelen ve başkasına paslamakla sorun çözüldü zanneden plaza saçmalıkları değil.

  adam gibi iş yapanları (misal hozzt) tenzih ederim ama türk hosting şirketleri kendilerini olduğundan daha büyük göstermeye çalıştıkları zamanı, emeği işlerine vermesi gereken firmalardır.
 • bu konuda daha diyeceğim var. bir hosting şirketi için "mesai saati dışı" diye bir mazeretin söz konusu olmadığını öğrenmesi gereken işletmelerdir.

  manav mısın la sen? site sıçmış, bunlar mesai saati sayıklıyor. eee akşam 7'de site çalışmasa 14 saat sonra mı destek vereceksin? senden hizmet alanın kaybettiği para, müşteri ne olacak?

  adam gibi nöbetçi dikeceksin. o nöbetçi de iş bitirici olacak. müşteriyi pış pışlayıcı değil.
 • eksteriyeti müşteri sikmeye yönelik çalışan, pahalı hizmet + yetersiz altyapı + dandik müşteri servisi şeklinde formülize edilen şirketlerdir. yakın zamanda yurtdışı kaynaklı cloud servisleri türkiye'de de yaygınlaşırsa büyük olasılıkla "yabancı hosting servislerine ek vergi" diye viyaklamaya başlayacaklar.