şükela:  tümü | bugün soru sor
 • asıl başlık: "ttb' den ve tbb' den türk ifadesinin kaldırılması lazım." olacaktı ama malum durumları biliyorsunuz. ( moderatör arkadaşlar el atarsa sevinirim. )

  cumhurbaşkanı ve ak parti genel başkanı recep tayyip erdoğan, türk tabipleri birliği'nin (ttb) ismindeki 'türk' ifadesinin kaldırılması gerektiğini söyledi. erdoğan, türkiye barolar birliği (tbb) için de aynı öneriyi gündeme getirdi.

  tabi olay t.c ile başladı ses çıkmadı, şimdide "türk" ibaresi.. umarım sırada turkiye cumhuriyeti ibaresi yoktur...

  devlet bahçeli bunu beğendi.

  kaynak

  edit: ekleme.

  edit2: yeni ak-it' de haberi böyle vermiş. tık almasın aynen yapıştırıyorum. en son teog kaldırılsın diye talimat vermişti. ertesi gün kaldırıldı. yarın bu da kalkar.

  erdoğan talimatı verdi: türk ifadesi kaldırılıyor

  cumhurbaşkanı ve ak parti genel başkanı recep tayyip erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu. erdoğan, "gözümüzün önünde yalanla, diplomatik sahtekarlıklarla 5 milyon metrekarelik vatanımız adeta talan edildi. geriye kala kala 780 bin metre kare bu ülke kaldı. anlaşılan o ki birileri bize bunu çok görüyor. bizi öyle çok zorladılar ki sonunda uyuyan devi uyandırdılar, bunu böyle bilsinler" dedi. cumhurbaşkanı erdoğan, "türk tabipler birliği başındaki 'türk' ifadesi zaten bakanlar kurulu kararıdır. bir defa onun oradan hemen, süratle çıkarılması lazım" diye konuştu.

  'türk' kelimesi kaldırılıyor

  cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan ak parti grubu'nda yaptığı konuşmanın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. erdoğan, "bir defa onun (türk tabipler birliği) başındaki 'türk' ifadesi zaten bakanlar kurulu kararıdır. bir defa onun oradan hemen, süratle çıkarılması lazım. sadece tabipler birliği değil, türkiye barolar birliği ile ilgili de aynı şey..." dedi.
 • (bkz: oslo görüşmeleri)

  bunu yapanları ne yapacağız peki?
 • yakında ülkenin adı da türkiye olmasın diyerek değiştirecek herhalde.. böyle günden güne daha rezil öneriler geliyor du bakalım..

  edit: boşluk hatası.. missspi'ye uyarı için teşekkürler.
 • vatandasin sıklıkla söylediği şeyi bugun cumhurbaskani erdogan dillendirmistir.

  haklidir.

  tabipler birligi ve barolar birligi acilen türk ifadesini kaldirmalidir.

  türk basligi altinda teror gruplarinin propagandasini yapanlara gecit verilmemeli. ataturk maskesi ardından partiye pkk'lilari dolduran chp ile zerre farklari yok. gayri milli olusumlara devlet dur demeli artik. milli degerlerin istismar edilmesine izin verilmemeli.
 • yakın geçmiş zamanda beyan edilen ve uygulanan aşağıdaki unsurlar akıllara gelir;

  (bkz: türkiye'nin adı değişsin)*

  (bkz: yeni türkiye cumhuriyeti)*

  (bkz: türkçülük yapmak bölücülüktür)

  (bkz: türk bayrağının adı değiştirilsin)*

  (bkz: tc ibaresinin okul tabelalarından kaldırılması)

  (bkz: kurum tabelalarındaki tc ibaresinin kaldırılması)

  dipnot: yeni osmanlıcılık ne idi hatırlayalım (bkz: #70260848)
 • bugün türk silahlı kuvvetleri sınır ötesi operasyon ile doktorlarımız mühendislerimiz barolar birliğindeki vatandaşlarımız kısaca 80 milyon kendi ülkelerinde rahatça gezebilsin diye orada canlarını verirken , tutupta isminin başındaki türk ibaresine güvenip o topluluklar bunun acıtasyonunu yaparsa , sınır ötesi operasyonda canını veren askerimin moralini bozacak salak saçma şeylerle uğraşırsa , kusura bakmayın ama bende kaldırılmasını isterim .
  konusu değil ama sen türk tabipler birliği isen , ismine göre hareket et kardeşim . çok savaşlara karşıysan amerikaya karşıda bildiri yayınla , rusyaya irana almanyaya fransaya suriyeye karşıda bildiri yayınla . ismindeki türk yazısına güvenipte siyasete soyunma. ayıptır . kaldırılmasını desteklerim , tabipler birliğinin bende bir karşılığı yok .
 • (bkz: türkiye noterler birliği)
  (bkz: türkiye odalar ve borsalar birliği)
  (bkz: türkiye belediyeler birliği)
  (bkz: türkiye bankalar birliği)
  (bkz: türkiye müteahhitler birliği)
  (bkz: türkiye çimento müstahsilleri birliği)
  (bkz: türkiye sigorta reasürans ve emeklilik şirketleri birliği)
  (bkz: türkiye prefabrik birliği)
  (bkz: türkiye yem sanayicileri birliği)

  daha gider bu.

  ak troller bir açıklasın hele; sadece türk tabipler birliği ile türkiye barolar birliği'nden mi alınacak türk ifadesi yoksa hepsinden mi? eğer sadece bu ikisinden alınacak ise bizim türk olup olmadığımıza cumhurbaşkanımız mı karar veriyor şimdi? nasıl oluyor bu iş?
 • birleşik devletler bütünü olan amerika'nın bile neredeyse tüm kurumları 'amerikan' adı ile başlarken ve diğer ülkelerde belirleyici kıstas olarak kullanırken. bu neyin rahatsızlığıdır?

  global ve kapsayıcı olmak isimle değil, icraat ve fikirler ile olur.

  tanım: son derece yanlış bir açıklama.
 • ülkenin adını da tayyibistan yapalım, herkese de ikinci bir isim olarak tayyip ya da tayyibe ekleyelim de uğraştırmasınlar anasını satayım.